Сьогодні, 18 лютого, відбулася концептуальна мистецька виставка відомого чернівецького художника Олега Любківського «Місто, що колись називалося CZERNOWITZ».
Традиційно особливу увагу аудиторії привертає авторська манера художника (друкована і оригінальна графіка). Експозиція присвячена рідному місту художника Чернівцям, його ж називають художником душі Чернівців. Ця виставка є своєрідною живописною екскурсією Чернівцями.
«Справжнє мистецтво відрізняється від базарного. Базарне мистецтво малюється жовтим, зеленим, тобто фарбами, які є в магазині. А тут уже є вишуканість, певна фільтрація відповідно до задуму, до філософії. Класика не може бути яскравою», – розповідає художник.
У своїх роботах Олег Любківський в неординарній формі подає унікальність чернівецького полікультурного міфу.
За словами Любківського, експозиція виставки сформована циклом творів з умовними художніми образами давно неіснуючої епохи Габсбургів та її матеріальної культури, якйі можна багато в чому завдячувати, якщо мати на увазі контекст європейської культурної традиції.
«Зміст моїх картин і полягає у філософському осмислення околиці Європи – Чернівців. Хоч ми й не зовсім таки околиця, бо є ще Вінницька та Чернігівські області. Але ми, Буковина, все ж таки потрапили в це крило європейської культури і ми відчуваємо себе у складі цієї Європи», – акцентує художник.