«Серцем» індивідуальної системи опалення для квартири стане газовий або електричний котел.
Є ще твердопаливні котли, але вони мало підходять для багатоквартирних будинків, адже не відповідають нормам пожежної безпеки, тому цей варіант прийнятний лише для власників приватних будинків.
Універсалом для квартири вважається настінний двоконтурний котел з регулятором https://ekonomteplo.com.ua/2019/05/06/individualne-opalennja-v-kvartirah/. Невеликі розміри дозволять розмістити його в найменшому приміщенні, він буде автоматично контролювати опалення, і додатково ви завжди матимете доступ до гарячої води. До класичної системи опалення можна також підключити “теплу підлогу” та рушникосушку.
Але який обрати: газовий чи електричний?
Газовий котел з водяним опаленням – найпоширеніший і найбільш економічний. Квартира прогрівається в рази швидше, довше зберігається потрібна температура і обходиться без перевитрачання газу.
Невеликий корпус дозволяє легко монтувати такий агрегат у будь-якому приміщенні і навіть встановлювати його всередині вбудованих меблів.
Однак монтаж цього обладнання обійдеться дорожче, ніж електричного. Також доведеться збирати більше документів і проводити косметичний ремонт ушкоджених ділянок після встановлення.
Електричний котел вирізняється простим монтажем – потрібно лише підключити до електромережі й трубопроводу подачі холодної води. Легко обслуговується, безшумний і займає мало місця. За потужністю цілком конкурентний з газовими аналогами.
Але це устаткування витрачає багато електроенергії, тому обігрів буде дорожчим, ніж з використанням газу та води. Ну, і звісно ж, великим недоліком є залежність від електроенергії. У разі припинення її подачі, вироблення тепла відразу припиняється, відповідно є ризик замерзання системи опалення.
Вибираючи електричний котел для квартири, не можна забувати і про надійність проводки, яка повинна витримувати значні й тривалі навантаження. Тому електричний котел – не варіант, якщо квартира в будинку зі старою проводкою.
Загалом можна встановити і електричні, і газові котли з регуляторами, в яких можна налаштувати добовий розклад опалення, а також мати регулятори на батареях і температурні датчики у кожній кімнаті. Чим складніша система, тим вона дорожча, але поряд з цим – більш економна.
Важливий нюанс – після установки агрегат повинен проходити своєчасне технічне обслуговування і регулярні перевірки.
І головне – не економте на системі й монтажі. Нехай усіма роботами займаються фахівці. Неправильно встановлений котел – величезна небезпека.