Про це він розповів на пресконференції засідання контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” у Брюсселі, 12 лютого, передає кореспондентка Суспільного.
Марк Рютте повідомив, що першою умовою є перебування України у найкращій можливій позиції в переговорах для завершення війни. По-друге, угода про завершення має бути міцною, щоб Росія більше не намагалась атакувати Україну в майбутньому.
“Ці дві речі є для мене вирішальними, і тоді ми можемо легко знайти найкращий шлях вперед, включаючи участь інших країн НАТО, як саме це зробити. Усе це є частиною курсу майбутніх переговорів із союзниками, а потім, певною мірою, ймовірно, також з ним (Путіним — ред.)”, — сказав Марк Рютте.
За словами генсека НАТО, усі члени альянсу згодні, що Україна повинна отримати все необхідне, щоб на початку мирних переговорів говорити з позиції сили.
Марк Рютте також повідомив, що вже зустрівся з очільником Пентагону Пітом Гексетом. Генеральний секретар НАТО очікує зустрічі з міністрами оборони країн, які беруть участь у “Рамштайні” та повідомив, що перед ними “багато роботи”.
Про що ще розповів Марк Рютте на “Рамштайні”
Генеральний секретар НАТО повідомив, що основна тема у топі дня на “Рамштайні” — це витрати на оборону. Він вважає, що Європа та Канада мають суттєво збільшити свої інвестиції у безпеку та оборону. Рютте також наголосив, що з 2014 року європейські союзники та Канада витратили понад 700 мільярдів доларів США в оборону.
“У 2024 році союзники по НАТО у Європі та Канаді інвестували 485 мільярдів доларів США в оборону — і це на 20% більше порівняно з 2023. Тож ми бачимо суттєвий прогрес, але ми маємо зробити набагато більше”, — сказав генеральний секретар НАТО.
Рютте також повідомив, що 99% військової допомоги, яку отримала Україна з 2022 року, надали країни НАТО. Він також згадав нові пакети військової допомоги від Швеції та Фінляндії та передачу винищувачів Mirage 2000 Францією.
![](https://gk-press.if.ua/wp-content/uploads/2025/02/425007a2fdf49e64-1230x692.jpg)