Індивідуальний електротранспорт вже не є екзотикою. Навіть досить високі ціни не в змозі зупинити його експансію. Одним із різновидів такого транспорту на електротязі є гіроскутер. Сьогодні ми поговоримо про гіроскутери з ручкою: розглянемо їхні особливості та порівняємо зі звичайними аналогами.
Принцип дії
Гіроскопічні датчики вже давно використовують у різних сферах. Такий прилад уміє визначати та фіксувати своє положення відносно поверхні землі, а сучасні мікропроцесори з достатньою швидкістю обробляють цю інформацію, подаючи відповідні команди на виконавчі пристрої.
Під час управління гіроскутером нахили тіла людини визначають напрямок і швидкість руху. Чим більше нахиляєшся вперед — тим швидше рухаєшся, хилишся праворуч — повертаєш у цю ж сторону. Принцип дуже простий.
На практиці, щоб навчитися керувати гіроскутером, не потрібно мати ідеального почуття рівноваги: для опанування техніки, достатньої для впевненого пересування, знадобиться не більше ніж пів години.
Переваги гіроскутера з ручкою над класичним варіантом
Поява Segway була справжнім проривом, тому не дивно, що саме такий варіант без ручки довгий час був серед лідерів. Сьогодні він популярний здебільшого серед підлітків. Люди більш солідного віку віддають перевагу транспорту з ручкою. Для цього є кілька вагомих причин:
- Більш просте та точне управління. Розташування гіродатчиків безпосередньо на ручці дозволило значно швидше та краще інтерпретувати рухи райдера. Це своєю чергою сприяє покращенню маневреності індивідуального транспортного засобу.
- Універсальність. Якісний гіроскутер має кермо, яке регулюється по висоті, тобто ним можуть керувати люди різного зросту. Це особливо актуально, якщо транспорт експлуатується декількома членами родини.
- Швидкість. Наявність ручки не тільки спрощує керування, але й дозволяє рухатися з більшою швидкістю без погіршення безпеки. Деякі моделі можуть розганятися до 25 км/год, що значно перевищує можливості звичайних гіроскутерів.
- Навчання. Різновид гіроскутерів із ручкою — ідеальний засіб для отримання навичок їзди навіть маленькими дітьми. Тут менш жорсткі вимоги щодо відчуття рівноваги та контролю точки опори. Значною мірою ці функції бере на себе кермо.
Недоліки
Двоколісний гіроскутер із кермом має й недоліки, деякі з них — доволі серйозні, що зменшують сферу його використання:
- Ціновий фактор. Якщо ви бажаєте купити гіроскутер із гарними характеристиками, доведеться викласти щонайменше 300 доларів. Дешеві моделі з ручкою будуть не такими маневровими, їхні параметри будуть мало відрізнятися від класичних виробів.
- Невисока мобільність. Такий электротранспорт не можна назвати компактним: кермо серйозно впливає на габарити та вагу. Звичайний гіроскутер можна без проблем переносити в руках, у тому числі в чохлах. Наявність ручки значно ускладнює ручне транспортування, хоча є моделі зі знімним кермом.
Зваживши всі «за» та «проти», можна вибрати гіроскутер, який задовольнятиме більшість ваших потреб.