Сьогодні, 3 серпня, гірські рятувальники розповіли про зміни у системі підпорядкування їхньої служби.
Рятувальник Верховинського гірського пошуково-рятувального відділення ГПРЧ АРЗ СП, голова Первинної профспілкової організації працівників Ростислав Мартинюк розповів, що керівники служби почали протестувати проти реформи. Окрім того, їх підтримали і рятувальники, яких одразу ж почали «записувати на олівець».
«З того часу почалися напівкримінальні історії. З колективними договорами також все сумно», – продовжив Мартинюк.
Щодо повідомлення від ДСНС, то він вважає, що це порушує закон, адже спершу лист мали надіслати за 3 місяці до того голові профспілки, щоб працівники змогли підшукувати собі роботу.
Начальник Верховинського ГПРВ 3-ї ГПРВ ГПРЧ АРЗ СП Філіпчук Іван розповів, що таку реорганізацію зробили у Львівській області. Це закінчилось тим, що створили громадську організацію, яка займається пошуково-рятувальними організаціями в горах. Тож прикарпатські гірські рятувальники також створили свою концепцію нової реформи. За його словами, тільки 10% рятувальників можуть бути «державними», а всі інші – вільні.
Зараз працює 64 гірських рятувальники. Заступник начальника Гірської пошуково-рятувальної частини аварійно-рятувального загону спеціального призначення Василь Завалко розповів, що з нуля підготувати гірського рятувальника неможливо. Якщо людина займалася певним видом туризму та є активним спортсменом, то потрібно найменше півроку, щоб отримати початковий рівень.
Рятувальники також розповіли, скільки ж вони отримують. Так, рятувальник гірської пошуково-рятувальної групи з Верховинщини Ростислав Мартинюк розповів, що отримує на руки 4600 грн. Начальник 3-ї ГПРГ ГПРЧ АРЗ СП Василь Кобилюк отримував 7730. Однак тепер через те, що всім оголосили догани, він отримує стільки ж, як водій – 5800, хоча є ще надбавка 25% за проживання в гірській місцевості та 25% за стаж.
Заступник начальника Гірської пошуково-рятувальної частини аварійно-рятувального загону спеціального призначення Василь Завалко отримує 6000 гривень.
Також одна з туристок розповіла, що з чоловіком водить у гори групи людей.
«В нас кваліфіковані гіди і якщо щось стається, то ми розраховуємо на рятувальників. Якщо їх не буде, то ми це припинимо, бо це створює загрозу туристам», – наголосила вона.