Сьогодні, 12 серпня, в Управлінні ДСНС в області відбувся брифінг на тему: «Попередження та протидія пожежам в природних екосистемах у літній період, у зв’язку із встановленням сухої, спекотної погоди на території області»
За словами начальника Управління ДСНС в області Володимира Чернецького, через довготривалу суху погоду в Івано-Франківській області склалася найвища пожежна небезпека. Все частішими стають випадки пожеж та загорянь сухої трави, залишків рослинності, сміття та торфовищ.
З початку року в екосистемах області трапилося 629 пожеж на площі 137 гектарів, з них 46 пожеж трапилося у сільськогосподарських угіддях на площі понад 86,6 гектарів.
Зокрема, тільки 10 серпня на території області зафіксовано 45 пожеж, з них – 30 в природніх екосистемах.
«Основною причиною виникнення цих пожеж є людський фактор, людська недбалість. Люди розводять та залишають багаття на полі, а коли виникає пожежа, то замість того, щоб гасити її чи викликати пожежників, вони просто тікають. Адже відповідальність за ці пожежі несуть власники територій. Тому люди не відчувають за собою ніякої вини», – акцентував Володимир Чернецький.
Також він наголосив на тому, зараз що у зв’язку з погодою пересихають річки. Так, нещодавно під мостом у с. Нижнів виявили авіабомбу з часів ІІ Світової вікнини. Дністер настільки обмілів, що буквально за 50 м від моста мешканці натрапили на вибухонебезпечний предмет, який одразу ж знешкодили піротехніки.
Як зазначив перший заступник начальника Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства Роман Олійник, є низка чинників, які ускладнюють гасіння пожеж. Зокрема – віддаленість загорянь від пожежних частин, відсутність поблизу вододжерел, складність рельєфу тощо.
«Лісова пожежа – це дуже страшне явище. Вони виникають регулярно навесні й восени через сільськогосподарські палива. Зараз грунт пересох і є ймовірність грунтової пожежі в горах. Вони дуже важко піддаються гасінню», – наголосив Роман Олійник.
Рятувальники застерегли і від купання у водоймах після вживання спиртних напоїв. «Горілка і вода – це несумісні речі. Вживання алкоголю і купання на воді призводить до летальних випадків», – зауважив Володимир Чернецький.