• Грав у “Володарі перснів”, “Титаніку” і не дожив до прем’єри серіалу: помер Бернард Гілл

  • Він помер уранці в неділю, 5 травня.

    Пішов з життя актор Бернард Гілл. Смерть підтвердив його агент.

    Чоловікові було 79 років, пише 24 Канал.

    Що відомо про Бернарда Гілла

    Найвідоміші ролі Гілла були у фільмах “Титанік” і “Володар перснів”. В оскароносному фільмі 1997 року він зіграв капітана судна Едварда Сміта, а в екранізації Толкіна – короля Теодена.

    Капітан Едвард Джон Сміт – це історична постать. Після рейсу, який виявився для нього фатальним, він планував іти на пенсію. Водночас загибель Сміта на капітанському містку, показана у фільмі, є лише припущенням. Достеменно не відомо, як саме він загинув. У “Титаніку” використали ідею дослідника Роберта Балларда, який стверджує, що Сміт повернувся на місток за десять хвилин до остаточного затоплення корабля.

    Що цікаво, інший відомий персонаж Гілла теж гине. Король Теоден із “Володаря перснів” – 17-й король Рогану. Він був смертельно поранений у битві та помер на руках у гобіта-зброєносця. Теоден постає як ніжний чоловік і турботливий батько, який піклується і про сиріт-племінників. Утім, на розум короля згубно впливав його радник, який насправді служив Саруману. В кінотрилогії також показано, як Теоден втрачає єдиного сина – спадкоємця, тож можна побачити акторську вправність Гілла.

    Втім, це не все, адже актор прожив довге життя, сповнене цікавих ролей. Просто українському глядачеві вони не відомі.

    Інші ролі Бернарда Гілла

    Уперше Гілл з’явився на екрані 1982 року у драматичному телесеріалі BBC “Хлопці з чорної діри”. Його персонаж безуспішно намагався впоратися з безробіттям у Ліверпулі, і ця роль стала справжнім проривом.

  • “Серіал отримав премію BAFTA за найкращий драматичний серіал у 1983 році, а у 2000 році посів сьоме місце у списку найкращих телесеріалів, складеному Британським інститутом кіномистецтва”, – наводять дані журналісти.

    Ще однією роллю на телеканалі BBC стала участь Гілла в драматичному серіалі “Вовчий зал” 2015 року, знятому за книгою Гіларі Мантел про двір Генріха VIII. Там актор зіграв герцога Норфолка – дядька Анни Болейн.

    І саме в черговому серіалі BBC, “Респондент”, Гілл мав повернутися на телеекрани. Серіал побачить світ у неділю, 5 травня, головну роль грає Мартін Фріман. До прем’єри Гілл не дожив.

    Читайте також: Кількість сцен сексу у фільмах зменшилась на 40 % з початку століття: дослідження

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!

    НАШІ КОЛУМНІСТИ ТА БЛОГЕРИ

    Деркачова ОльгаДеркачова Ольга

    У ЗАТІНКУ КОЛЬОРІВ

                Коли ви востаннє дивилися на небо? А на землю? А на гори? А так, щоб усе це бачити одночасно?             Іноді думаю, що нам дуже пощастило, що у нас є мистецтво, яке може легко спинити прекрасну мить і дати можливість споглядати водночас небо та землю, торкатися одночасно весни та літа, мандрувати поміж засніженими горами

    Палій ЮліяПалій Юлія

    Блог дружини військового: Тонка межа. Про що важко слухати та говорити дружині, чий чоловік воює

    Я намагаюся інколи відволікатися від новин та подій на фронті, щоб не з’їхати з глузду. Але чим далі триває це пекло, тим коротшим стає період абстрагування від фронту. Війна вже не просто стала частиною життя. Вона вросла в кожну клітину тіла. Мого. Його. Тепер вона з нами назавжди. Потрібні лише для фронту? Коли Вова приїжджає

    Рязанцева ЯнаРязанцева Яна

    Покровський напрямок: що зараз відбувається на українському сході?

    В 2022 році моє місто знаходилось в 100 кілометрах від лінії бойового зткнення — глибокий тил на заході Донецької області. Покровськ, Добропілля, Білицьке, Білозерське і сусідні містечка й села стали прихистком для тисяч вимушених переселенців зі зруйнованих та окупованих населених пунктів.  Звісно, близькість фронту відчувалась в усьому — літаки в небі, важка техніка транзитом, пікапи

    Магда ЄвгенМагда Євген

    Пропорція для Путіна

    Останні тижні переконливо продемонстрували, що Путін не лише погано знає історію, але і як менеджер дуже слабенький. Він намагається застосувати методи неефективного впливу, брати кількістю, а не якістю там, де потрібно діяти раціонально та точно. Міф про «велич Росії» руйнується не лише діями ЗСУ, але і протестами мобілізованих росіян. Варто нагадати, що на старті широкомасштабного