У середу, 2 грудня, у готелі «Станіславів» в Івано-Франківську відбувся круглий стіл за участю правоохоронців, представників влади, духовенства, громадських активістів та експертів на тему: «Безпека дорожнього руху під час реформи правоохоронних органів».
Учасники круглого столу обговорили проблематику дорожньо-транспортного руху на Івано-Франківщині та шляхи максимального зменшення кількості ДТП заради збереження життя та здоров’я прикарпатців. Останнім часом на дорогах Прикарпаття зросла кількість дорожньо-транспортних пригод, у тому числі з летальними наслідками.
Згідно даних статистики, з початку 2015 року на дорогах області сталося 486 ДТП, у яких загинуло 95 осіб, а 609 отримали травми. Разом із тим, з 7 листопада мали місце 50 дорожньо-транспортних пригод, за наслідками яких 21 особа загинула (з них двоє дітей), а більше 50 отримали травми.
Викликає занепокоєння, що в більшості випадків винуватцями ДТП, де загинули люди, є водії в стані алкогольного сп’яніння. Водночас триває реформа правоохоронних органів, внаслідок якої Державна автомобільна інспекція ліквідована, а нова Національна патрульна поліція в Івано-Франківській області ще остаточно не сформована. Фактично нагляд за безпекою руху в Івано-Франківській області відсутній.
У той же час Івано-Франківська область є значним туристичним центром України і у зимовий період у нас в декілька разів зростає кількість туристів і автомобілів на дорогах.
У зв’язку із цим учасники круглого столу сформували звернення до голови Національної поліції України Хатії Деканоідзе, т.в.о. Головного управління Національної поліції в області Віктора Шкутова, а також перших осіб області та міста з вимогою відреагувати на зростаючу кількість аварійних ситуацій і вжити всіх заходів для максимального зменшення кількості ДТП на дорогах області і збереження життя та здоров’я громадян.
За результатами круглого столу активісти в один голос пропонують збільшити кількість правоохоронців, які б слідкували за дотриманням безпеки дорожнього руху на дорогах Івано-Франківської області, залучити екіпажі Національної патрульної поліції до контролю руху з боку автомобілістів та пішоходів, а також максимально залучити ЗМІ до активної роз’яснювальної роботи з дотримання ПДР.