Сьогодні, 20 серпня, в Івано-Франківську обговорили перспективи розвитку гірських територій українських Карпат.
В’ячеслав Негода, перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ розповів, що до початку вересня вже повинні бути сформовані пропозиції для роботи на наступні три роки.
“Проблеми гірських територій ви тут на місцях знаєте краще, ніж ми у Києві. Але Карпатський регіон може стати потужним інвестиційним хабом, де і туризм, і інші сфери бізнесу можуть отримати сильний поштовх для розвитку”, – зазначив В’ячеслав Негода.
Він також додав, що програму розвитку Карпатського регіону потрібно прийняти для того, щоб вона реально діяла – а не лежала десь на полиці чи в столі.
“Потрібно розвивати регіон, а не лише платити якісь соціальні виплати. Бізнес зараз не хоче заходити в Карпати, бо там треба платити додаткові податки – гірські. Цього робити ніхто не хоче, люди просто реєструються десь в інших регіонах. І це проблема”, – пояснив Негода.
Далі своїми поглядами на ситуацію поділилися голови прикарпатських ОТГ.
“За короткий час існування ми реалізували вже декілька проєктів, і ще більше плануємо. Це громадський простір, це центр надання адміністративних послуг, це водовідведення і оглядова вежа. Всі ці речі невдовзі будуть реалізовані. Ми маємо концепцію розвитку, а також маємо і певні проблеми. Вони спільні для всіх громад Карпатського регіону”, – сказав Володимир Попович, голова Ланчинської ОТГ.
Основними проблемами гірських громад Попович назвав стан доріг, захист від зсувів, економічні проблеми через безробіття, відсутність каналізації та водовідведення.
Максим Чопей, виконавчий директор Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття, додав, що зараз в області існує 37 громад, і 16 з них – гірські.
“Гірські громади мають сильний потенціал. Це і лісова галузь, і традиційні ремесла, і рекреація з туризмом, і впровадження нових ідей та технологій. Місцеві фермери мають всі можливості для розвитку”, – додав Максим Чопей.
До теми: Українські інженери запустили додаток, який допомагатиме очищувати Карпати