Ханс-Вольфф Граф

  • Він не прикарпатець і навіть не українець. Але він приїде, щоб зробити на Івано-Франківщині справжню революцію у сфері психології. У квітні в столиці Прикарпаття стартують унікальні курси з психології за авторським методом відомого німецького психолога, педагога, фінансового консультанта Ханс-Вольффа Графа.

    Навчальні модулі будуть корисними для всіх, хто цікавиться психологією або працює з людьми. А якщо ширше, то для всіх, хто хоче бути більш щасливим як в особистому, так і в професійному житті.

    «Найбільше я радію, коли бачу, як люди, які вчилися в мене, нарешті усвідомлюють, що 99,9% їхніх страхів є фіктивними, – каже психолог. – Це справді успіх».

    Ще з 1975 року він – ведучий семінарів із психології та менеджменту конфліктів, риторики й креативності, стрес-менеджменту, філософії, педагогіки й дидактики, вів семінари для керівників підприємств, мав цикли доповідей на економічні, педагогічні й психологічні теми в Лондоні, Парижі, Філадельфії, Будапешті, Лос-Анджелесі, Празі, Києві. Навчальні курси, які стартують в Івано-Франківську, Ханс-Вольфф уже проводив у Німеччині, США, Австрії, Франції, Швейцарії, Польщі. Серед його учнів є чимало відомих спортсменів, бізнесменів, людей мистецтва.

    Також ще в 1987 році німець заснував некомерційну громадську організацію «Антропос – Для дітей цього світу», основною метою діяльності якої є забезпечення дітей можливістю зростати без утисків страху, вільними й самостійними.

    Як зазначає Ханс-Вольфф, більшість із тренінгів і семінарів, які зараз проводять в Івано-Франківську, є великою мірою просто мотиваційними або коучинговими, які насправді з психологією не мають нічого спільного. «Я ж пропоную кардинально інший підхід до психології, зокрема до того, як підступитися до проблеми іншої людини», – запевняє фахівець.

    Авторським методом Графа є індивідуальна транссистемна психологія (ІТП). «Більшість психологів і психотерапевтів роблять помилку, намагаючись одним чи кількома методами, які вони вивчили, вирішити проблеми кожної людини, – каже коуч. – Тобто все має бути підлатано Фрейдом, Райхом чи іншими корифеями психології. Але той, хто думає лише в рамках однієї системи чи школи, дуже часто у практичній роботі наштовхується на межі своїх можливостей».

  • Індивідуальна транссистемна психологія виходить із протилежної позиції. Вона є поєднанням різноманітних моделей мислення і концепцій багатьох шкіл, таким собі «ящиком з інструментами» для практичної роботи. Адже для кожної людини і для кожного конкретного випадку найкраще підходить якийсь свій інструмент, котрий і стане заповітним ключиком.

    «Ящик» складається приблизно з трьох десятків різних моделей мислення, частина яких знаходить успішне застосування на практиці вже десятиліттями. Деякі з них Графф розширив та доповнив. Крім того, до «ящика з інструментами» входять нові моделі мислення, розроблені німецьким фахівцем за час його понад сорокарічної практики.

    Ханс-Вольфф Граф завітає до Івано-Франківська і в березні. Матиме тут серію зустрічей і коротких тренінгів: 9 березня о 13.00 – майстер-клас для вихователів, вчителів і батьків «важких» дітей; о 18.30 – семінар «Споживацтво – епідемія сучасності»; 10 березня з 13.00 по 16.00 – тренінг для педагогів і батьків «Виховання без примусу і маніпуляції».

    Координатор заходів – Марта Симотюк (0505675308, 0679739431).

    Наталя МОСТОВА

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!