Художники передали реабілітаційному центру “4.5.0 Прикарпаття” понад тридцять тисяч гривень

  • Гроші зібрали з онлайн-аукціону, в якому взяли участь сімнадцять художників.

    37500 гривень передали калуські художники для громадської організації «Реабілітаційний центр для ветеранів війни «4.5.0 Прикарпаття». Поціновувачі мистецтва придбали 28 лотів, пишуть Вікна.

    «Сьогодні ми передали частину готівки, бо були покупці, зокрема з інших міст та країн, які безпосередньо переказали гроші на рахунок центру. Загалом майже за місяць ми продали 28 лотів із 41 запропонованого, серед них: картини, ікони та екошопери. Результатом першого такого досвіду задоволені. За правилами нашого аукціону частину коштів, а саме п’ятдесят відсотків художники мали право забирати собі, на розвиток творчості. Серед моїх колег були такі, що всю суму віддали на центр. Я вдячна, що так нас багато об’єдналося навколо благодійності. Попереду — втілення ідеї подібного аукціону наживо», — підсумувала Юлія Багринівська.

    Василина Перегуда, керівниця ГО «Реабілітаційний центр для ветеранів війни 4.5.0 Прикарпаття», дружина загиблого воїна Олега Перегуди, яка разом із його племінницями Юлею та Олею втілюють ідею чоловіка та брата, приємно здивована такою творчою співпрацею: 

    «Спільні донати художників та поціновувачів їхнього мистецтва для нашого центру відбуваються вперше. Ми дуже вдячні їм за небайдужість та активність, адже це не просто виставлення лотів та мовчазне спостерігання, чи хтось купить — це активне пропагування кожної роботи, не залежно, чия вона. Крім того, створення самих картин є великою працею. Звичайно, акція відбулася завдяки активним людям, які взяли участь в аукціоні. Вони купували, стежили, моніторили, підіймали ставки, відгукувалися, писали нам слова підтримки. І це дуже цінно».

    За словами Василини Перегуди, центр відкрив збір на пів мільйона гривень. Вони потрібні для остаточного запуску «4.5.0 Прикарпаття» та його існування (зарплати працівникам, комунальні послуги) впродовж перших трьох місяців. Гроші від продажу художніх робіт пришвидшать збір. Потрібно ще до відкриття зробити благоустрій території та закупити обладнання. Зокрема, потрібні паркомісця, заїзд, пандуси, підіймачі, щоб військові, чи на колісному кріслі, чи з іншими травмами могли доступно і безбар’єрно потрапити всередину.

  • Щодо обладнання, то реабілітаційний центр разом із міською радою виграв грант від уряду Японії, тож після підписання договору придбають частину необхідного обладнання. Поки що, розповідає Василина, є деяке вживане, що віддали безплатно друзі та знайомі. Коли буде повна картина, тоді зможуть зрозуміти, чого не вистачає, а чим навпаки — поділяться з іншими. Також центр вдячний місцевому бізнесу, що постійно допомагає: хтось дає матеріали, чи, до прикладу, двері за собівартістю, інші — постійно передають гроші чи закуповують необхідне.

    Читайте також: 450 прикарпатців отримали мікрогранти на власну справу

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!