Вчора, 3 серпня, в Івано-Франківську розповіли про Всесвітній тиждень грудного вигодовування. Цьогоріч він проходить під гаслом «Підтримуємо грудне вигодовування заради здоровішої планети».
Заступник медичного директора з лікувальної та неонатальної роботи обласної дитячої клінічної лікарні Лідія Матвіїв розповіла, що в них із 2003 року функціонує кабінет підтримки грудного вигодовування «Криниця». Його метою є створення умов, які дозволять матерям здійснювати обґрунтований вибір щодо оптимальної практики годування дітей раннього віку.
«Грудне вигодовування є найкращим прикладом ідеального спілкування матері та дитини, спілкування через контакт очей, вираз обличчя, ніжний дотик, заспокійливий запах. Цей діалог допомагає створити відносини, які ґрунтуються на любові та довірі між матір’ю і немовлям», – розповідає спеціалістка.
Також вона додає, що в лікарні дотримуються принципу сумісного перебування матері та дитини.
«Навіть коли новонароджені перебувають у тяжкому стані та потребують інтенсивного лікування – матері мають змогу часто їх відвідувати та годувати», – запевняє Лідія Матвіїв.
Вона наголошує, що діти, які знаходяться на грудному годуванні, рідше хворіють на інфекційні хвороби та мають сильніший імунітет. Крім того, білки грудного молока не мають алергенного впливу на організм, тому діти менш вразливі до алергічних реакцій.
«Альтернативи грудному вигодовуванню не існує. У перші шість місяців життя дитина має споживати виключно грудне молоко, позаяк – це ідеальне харчування для немовлят. Воно дає дітям всі поживні речовини, які необхідні для здорового розвитку», – каже лікар.
До слова, надзвичайно важливим є те, щоб грудне вигодовування розпочалося одразу після народження і тривало до двох та більше років.
До теми: У реанімаціях франківських лікарень через коронавірус не залишилось місць