Наприкінці минулого тижня Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків утретє цього року відвідав з волонтерською місією прикарпатців на фронті, які нині в складі різних військових частин на Донеччині протистоять навалі московитів.
Це була одна із найдовших поїздок на схід міського голови. Попри обстріли населених пунктів, де пролягав запланований маршрут, змінювати його не стали. Щасливо дібравшись до бійців з 47-го, 108-го і 109-го батальйонів, танкового батальйону 10-ї гірсько-штурмової бригади «Едельвейс», 45-ї артилерійської бригади «Карпатська Січ», 48-ї бригади, тактичної групи «Сапсан» 24-ї бригади на донецькому напрямку, Руслан Марцінків передав із рук в руки необхідну бійцям допомогу, здебільшого те, що вони попередньо просили в своїх листах.
А це загалом — 230 FPV-дронів, 7 «мавіків» різних моделей, генератори, зарядна станція «EcoFlow», «старлінк», радіостанції та батареї до них і продукти. Усе це устаткування, необхідне для наступу і захисту, вже у активному користуванні наших військових. «Дякуємо Івано-Франківській територіяльній громаді за велику допомогу для нас. Має бути надійний тил, щоби був надійний захист на фронті», — так зазначив франківським волонтерам військовослужбовець 109-го батальйону 10-ї ОГШБр на позивний «Марко».
«Передавши цю допомогу, ми подякували землякам за те, що захищають нас, за те, що сьогодні на прикарпатській землі маємо відносний спокій», — заявив після поїздки міський голова Руслан Марцінків.
Уже 3000 дронів Івано-Франківська громада передала для українських воїнів на передовій, ще на 1000 цих безпілотників-камікадзе оголошено черговий тендер. А загалом до кінця 2024 року міська громада планує підсилити бойову спроможність наших захисників 10 тисячами FPV-дронів.
На Донеччині очільник Івано-Франківської МТГ також підписав угоду про співпрацю з Покровською ВЦА. Це не перший такий документ про співпрацю з прифронтовими громадами. Рік тому Івано-Франківськ підписав меморандум про співпрацю з містом Гуляйполе та смт. Покровськ Дніпровської области, угоду про співпрацю з Авдіївською ВЦА. І вже майже десять років виповнилося угодам з Попаснянською громадою на Луганщині та Волновахою на Донеччині. «Продовжуємо співпрацю з прифронтовими громадами. Маємо памʼятати, що в єдності — наша сила. Тепер дуже важливо цей документ наповнити реальним змістом. Тому вважаю це продовженням наших добрих справ для ЗСУ, а також для цивільного населення», — так прокоментував угоду про співпрацю з Покровською ВЦА Руслан Марцінків.
Але Івано-Франківськ з самих початків повномасштабної війни з московією багато допомагає і безпосередньо захисникам з числа жителів громади. На початку березня аналітичний портал «Слово і діло» зібрав інформацію про те, в яких українських містах мобілізовані і контрактники отримують фінансову підтримку з місцевих бюджетів і де вона найбільша. І виявилася цікава тенденція: тон у цьому задають західні міста — Івано-Франківськ і Львів.
Якщо в нашім місті з січня 2024 року виплачують із місцевого бюджету допомогу на спорядження в розмірі 50 тисяч гривень бійцям, які воюють на передовій, і по 20 тисяч гривень — тим, які трохи далі від лінії фронту, то у Львові міська влада надає одноразову допомогу в розмірі 50 тисяч гривень для військових, які підписали контракти з військовими частинами. А от мобілізованим у Києві виплачують по 30 тисяч гривень; в Одесі та в Чернігові — по 20 тисяч гривень; у Луцьку — 15 тисяч гривень гривень; у Тернополі — 10 тисяч гривень; у Полтаві — 10 тисяч гривень. А у Вінниці, Рівному і Чернівцях таку допомогу військовослужбовцям ще не виплачують. Таким чином, Івано-Франківськ і в цій справі перебуває на перших позиціях в Україні.
Мирослав Стефанців