«Івано-Франківський хлібокомбінат» оновлює продукцію

  • Нещодавно на ТДВ «Івано-Франківський хлібокомбінат» відбулося урочисте відкриття нової лінії для виробництва батонів. На підприємстві обіцяють: за ту ж саму ціну краяни тепер отримають ще смачнішу продукцію, виготовлену за старовинними українськими рецептами.

    Лідер Прикарпаття

    «Івано-Франківський хлібокомбінат» є основним постачальником  хлібобулочної продукції на Прикарпатті, частково у Львівській і Тернопільській областях. Підприємство входить до складу одного з найбільших холдингів з виробництва хлібопродуктів в Україні «Хлібні інвестиції». Основу широкої мережі «Івано-Франківського хлібокомбінату» складають 70 торгових точок у місті й області.

    Завод забезпечує роботою понад півтисячі містян. Щодоби тут виробляють більше 50 тонн хлібобулочних виробів, з яких близько 14 тонн найулюбленішої продукції іванофранківців – батонів, які становлять 30% усього асортименту.

    Нова лінія з виробництва батонів, яку урочисто відкрили минулого тижня, стала завершальним етапом масштабного процесу – починаючи з 2001 року, на підприємстві проведена поетапна реконструкція із заміною старого виробничого обладнання на сучасне енергоефективне.

    «Оснащення укомплектоване найкращими зразками хлібопекарського обладнання провідних українських та європейських виробників, – розповідає директор ТДВ «Івано-Франківський хлібокомбінат» Світлана Криворучко. – Така модернізація знижує енергоємність нашої продукції і затрати трудоресурсів. Усі ці фактори дають можливість зменшити собівартість продукції та, відповідно, ефективніше конкурувати на ринку».

    Як повідомив президент холдингу «Хлібні інвестиції» Юрій Триндюк,

    у запуск нової лінії для виробництва батонів інвестували 500 тис. євро. Потужність лінії доволі значна – 25 тонн батонних виробів на добу.

    1

    За старовинними технологіями

    Технологи хлібокомбінату повернулися до витоків та знову перейшли на рецепти за давніми українськими традиціями – опарне приготування тіста. Батони нової лінії тепер випікатимуть саме таким чином.

    «Безопарний спосіб замішування тіста суттєво скорочує час замісу та процес бродіння: замісили, сформували хліб та одразу на випічку, – пояснює  начальник контрольно-виробничої лабораторії ТДВ «Івано-Франківський хлібокомбінат» Віра Новоставська. – Все відбувається за рахунок інтенсивного збивання. А використовуючи опарний спосіб (на заквасці), необхідно, щоб протягом кількох годин опара для хліба вибродила. Згодом туди додають усі потрібні компоненти і замішують тісто. На транспортерній лінії тісто протягом 15 хвилин виброджує, лише тоді його ділять і випікають». Такий спосіб випікання надає виробам більш духмяного аромату та кращого смаку.

    Попри те, що опарний спосіб є дорожчим, керівник хлібокомбінату обіцяє, що вартість нового батона все одно не зросте.

    До речі, хліб «Дарницький» на підприємстві теж випікають на заквасках. А на всі пшеничні сорти готують мезофільні закваски. Це спеціальна закваска з молочно-кислих бактерій, яка дає кислинку й аромат молока.

    Юрій Триндюк наголошує, що продукція хлібокомбінату виготовлена лише на основі органічних компонентів – без хімічних домішок. Всі вхідні продукти, які використовують для випікання хлібобулочних виробів, попередньо тестують у спеціальній лабораторії заводу. Особливої уваги заслуговує висока якість води, адже на території хлібокомбінату розташована артезіанська свердловина. Крім того, вже найближчими днями технологи заводу готуються впровадити ще одну важливу зміну – під час виробництва більше не використовуватимуть маргарин, натомість лише олію.

    Варто зауважити, що всі булочки тут виробляють тільки вручну. Цікаво, що в асортименті хлібокомбінату також представлені вироби для вузької групи споживачів. Наприклад, рогалик «Підковка з сорбітом», у приготуванні якого застосовують замінник цукру, а відтак цей булочний виріб є особливо популярним серед людей, хворих на цукровий діабет.

    Курс на європейські стандарти

    Не так давно «Івано-Франківський хлібокомбінат» відзначив 40-літній ювілей. За останніх кілька десятків років завод пройшов шлях повного технологічного оновлення, якісної реконструкції, освоєння нових видів продукції, і сьогодні може сміливо називатися сучасним підприємством європейського зразка, а продукція є конкурентоздатною на європейських ринках. Також цьогоріч «Івано-Франківський хлібокомбінат» став переможцем щорічної акції вшанування лідерів економічного розвитку обласного центру «Тріумф» у номінації «Найкраще інвестиційно-промислове підприємство».

    У планах хлібокомбінату – поставка продукції на експорт, перш за все, це вироби з листкового тіста, сушка. Хоча експорт не є основним орієнтиром у подальшому розвитку підприємства. «Продукція для експорту повинна мати довгий термін зберігання, – пояснює Світлана Криворучко. – А  головною конкурентною перевагою «Івано-Франківського хлібокомбінату» є те, що технологія виробництва, яка впроваджена на заводі, виключає додавання будь-яких хімічних інгредієнтів, які відтерміновують черствіння хлібобулочних виробів».

    Окрім цього, Юрій Триндюк розповів, що найближчим часом на заводі хочуть трансформувати систему експедиції, дотримуючись німецьких стандартів. А вже через рік керівництво планує перейти на європейську систему НАССР, яка забезпечить ефективний контроль на всіх ланках виробництва. «Провідні міжнародні організації погодили застосування системи НАССР як найкращого способу запобігання захворюванням, викликаним неякісними харчовими продуктами, – пояснює президент холдингу. – Система НАССР впроваджена чи не у всіх цивілізованих країнах світу як найбільш надійний захист споживачів».

    Як зауважив заступник міського голови Микола Вітенко, «Івано-Франківський хлібокомбінат» є одним із стратегічних підприємств області, а співпраця міської влади із цим заводом належить до головних пріоритетів.

    Наталя МОСТОВА

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!