Із Франківщини зобов’язали виїхати шістьох громадян Молдови і громадянина Нігерії

  •  
    З України зобов’язані виїхати 6 громадян Молдови і громадянина Нігерії.
     
    На території Івано-Франківської області тривають цільові профілактичні заходи під умовною назвою «Мігрант», про це інформують на сторінці Міграційної служби Івано-Франківщини.

    У полі зору працівників міграційної служби і органів правопорядку місця можливого перебування правопорушників-іноземців, готельно-розважальні заклади, мотелі, туристичні та відпочинкові локації.  Власне саме там нерідко й виявляють осіб, які втратили законні підстави для проживання в Україні. Найчастіше йдеться про випадки, коли іноземні громадяни легально в’їжджають до нашої країни, але згодом свідомо чи несвідомо ігнорують вимогами про дотримання тривалості візиту.

    До прикладу, цього тижня у ході проведення заходів з контролю за виконанням міграційного законодавства в Івано-Франківському районі виявили 6 громадян Республіки Молдови. Четверо чоловіків і двоє жінок мали тут торгівельні справи, але настільки захопилися продажем різноманітних дрібничок і речей хатнього вжитку, що й не переймалися питанням законності перебування.

    Після офіційного спілкування в УДМС в області щодо порушників міграційного законодавства склали адміністративні протоколи, іноземці сплатили штрафів на загальну суму 20 тисяч 400 гривень і відповідно до визначеного терміну зобов’язані виїхати з території України.

    Якщо з виїздом громадян Молдови на батьківщину не мало б бути несподіванок (молдовсько-український кордон поруч), то в іншій ситуації, зокрема, виконанні процедури примусового повернення до країни походження або в треті країни громадянина Федеративної Республіки Нігерії існують певні труднощі. Іноземців-правопорушників з африканських країн до війни випроваджували з України з необхідними документами і квитком на авіарейс. У воєнний час це не працює, бо закриті аеропорти. Тим часом суміжні з Україною держави Шенгенської зони неохоче видають мігрантам з неврегульованим статусом аеропортні транзитні візи ( тип А), навіть якщо ті не покидають міжнародну транзитну зону аеропорту.
     
    Українська історія в житті нині 32-річного громадянина африканської країни почалася шість років тому, коли він став студентом медичного вишу в Івано-Франківську. Молодий чоловік успішно завершив навчання, отримав диплом лікаря, а разом з тим добрі перспективи у сфері медичної практики в Нігерії чи іншій країні. Завершення дії посвідки на тимчасове проживання в Україні, виданої на період навчання, ніяким чином не збентежило іноземця – він не робив жодної спроби покинути нашу країну цивілізованим шляхом. Зараз працівники міграційної служби і дипломатичне представництво Нігерії вживатимуть заходів щодо виконання рішення про примусове повернення чоловіка з України.
     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!