Її метою стало обговорення напрямків розвитку економічних відносин області з регіонами Ізраїлю, а також перспективи модернізації комунального господарства Івано-Франківщини, зокрема, будівництва сміттєпереробного заводу.
Ярослав Паранюк зазначив, що Прикарпаття активно співпрацює з Ізраїлем. Вагому допомогу надають ізраїльські медики учасникам антитерористичної операції, що постраждали внаслідок бойових дій на сході країни, налагоджена співпраця щодо експорту/імпорту різних товарів.
“З огляду на вже успішну співпрацю, плануємо її поглиблювати, зокрема, й через модернізацію комунального господарства області”, – звернувся до присутніх Ярослав Паранюк.
Зокрема він зазначив, що наразі проводять пошук інвестиційних компаній, які би змогли реалізувати на території області проекти, пов’язані з переробкою твердих побутових відходів.
Зі свого боку, іноземці розповіли про переваги діяльності своєї компанії та окреслили можливі шляхи реалізації проекту й терміни отримання позитивних результатів.
До слова, «NegevEcology» – одна з найбільших компаній Ізраїлю, що працює з побутовими відходами. Щодня на її заводах переробляється до 6000 тисяч тонн різного сміття: муніципального, промислового, сільськогосподарського. Це майже половина всіх відходів, що акумулюються на ізраїльських полігонах. Продуктами переробки стають добрива, електроенергія, біогаз. У процесі сортування також відокремлюють сировину, яку згодом продають іншим країнам.
Нагадаємо, на Прикарпатті через проблеми з вивезенням сміття мешканці утворюють стихійні сміттєзвалища.