Кабмін хоче продати “Укрспирт”, “Артемсіль” і найбільші аеропорти

  • Кабінет Міністрів пропонує Верховній Раді виключити зі списку об’єктів, що не підлягають приватизації, державні підприємства “Укрспирт” (Київ) і “Артемсіль” (Соледар, Донецька область), а також 372 інших держпідприємств агропромислового комплексу, і 17 об’єктів транспортної галузі, в тому числі низку морських торгових портів і “Українське Дунайське пароплавство”.

    Про це повідомляють Фінанси.

    Загалом пропонується виключити 391 об’єкт, 116 з яких ліквідовано і 78 реорганізовано, а 180 не відповідають критеріям, визначеним у статті 5 закону “Про приватизацію держмайна”, тобто не мають загальнодержавного значення.

    Крім “Укрспирту” і “Артемсолі”, пропонується виключити зі списку об’єктів, що не підлягають приватизації, 372 сільгосппідприємства, в тому числі низку спиртозаводів, комбінатів хлібопродуктів та радгоспів, що перебувають під управлінням “Укрфітотерапії”, а також кілька конярських підприємств.

    кабмін

    Серед підприємств транспортної галузі пропонується виключити з переліку Маріупольський державний морський торговельний порт (Донецька область); Бердянський морпорт (Запорізька область); Миколаївський морпорт і спеціалізований морпорт “Октябрьск” (обидва – Миколаївська область); Іллічівський, Одеський, Ренійський, Білгород-Дністровський, Ізмаїльський морпорти, порт Усть-Дунайськ, морпорт “Південний”, Державне Чорноморсько-Азовське виробничо-експлуатаційне управління морських шляхів, Чорноморське головне морагентство “Інфлот”, Південний науково-дослідний проектно-конструкторський інститут морського флоту (всі – Одеса та Одеська область); Херсонський і Скадовський морпорти (Херсонська область).

    З переліку об’єктів, які не підлягають приватизації, але можуть бути корпоратизовані, пропонується виключити “Українське Дунайське пароплавство”.

    Крім того, документ також передбачає зупинку виробництв у справах про банкрутство цих підприємств, а також введення мораторію на порушення справ про їхнє банкрутство протягом трьох років.

  • Ці норми не поширюються на підприємства, що ліквідуються за рішенням власника.

    Як повідомлялося раніше, 25 серпня 2015 року в парламенті був зареєстрований схожий законопроект №2519а, але він стосувався тільки питань приватизації “Укрспирту”, “Артемсолі” і ще 372 агропідприємств.

    Президент Петро Порошенко закликав Верховну Раду невідкладно розглянути законопроекти про приватизацію.

    Фонд державного майна прогнозує дохід від приватизації до 34,2 млрд гривень в 2016 році, якщо Верховна Рада прийме пов’язані з приватизацією законопроекти.

    Нагадаємо, що українці закликають Президента націоналізувати підприємства Ахметова.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!