Цього тижня відбулося засідання міської комісії із забезпечення своєчасності і повноти сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Цей податок сплачують за житлову та нежитлову нерухомість як фізичні, так і юридичні особи.
На засіданні комісії заслухали інформацію про стан сплати податку на нерухоме майно за минулий рік, а також за перший квартал поточного року, інформують “Вікна”.
Ставка податку для усіх платників у Калуші є однаковою – 0,5% від розміру мінімальної зарплати на початок звітного року (громадяни податок на нерухомість сплачують за 2018 рік, тож його обраховують виходячи з мінімальної зарплати на 1 січня 2018 року). Така ж ставка діяла у Калуші і минулого року.
Тобто торік калушани сплачували за нерухомість 16 гривень за квадратний метр, а цього року — 18,615 гривні. Ріст становить 16,34%. Так, за увесь минулий рік до міського бюджету надійшло 5 млн 863 тис. гривень податку на нерухоме майно, план на поточний рік становить 6 млн 500 тис. гривень.
Цікаво, що за перший квартал минулого року місто отримало 997,7 тис. гривень цього податку, а план на перший квартал цього року всього на 4% більший – 1 млн 34 тис. гривень. Тому нічого дивного немає у тому, що його перевиконали на майже 266 тис. гривень – за перший квартал зібрали майже 1,3 млн гривень податку – на 30% більше, ніж торік. Це свідчить про те, що поступлення зростають не лише за рахунок збільшення мінімальної зарплати, а й оподатковуються більші площі.
На засіданні комісії йшлося про те, що державні реєстри є неповними і часто недостовірними. Відтак не усі громадяни, які мали б сплачувати податок, це роблять. Однак, завдяки цілеспрямованій роботі міської влади а податківців база оподаткування у Калуші зростає. Крім того, наповнюються і державні реєстри. Так, торік у Калуші 500 мешканців міста оформили нерухомість (купили, успадкували тощо).
Якщо за 2017 рік калушани сплатили 312,7 тис. гривень податку на житлову нерухомість, то вже торік — 514,5 тис гривень, а план на поточний рік становить 600 тис. гривень.
Справжній прорив відбувся минулого року зі сплатою податку громадянами, які є власниками нежитлової нерухомості (це магазини, кафе, офісні приміщення тощо): якщо в 2017 році практично вся нерухомість була в “тіні” і міський бюджет отримав символічні 29,4 тис. гривень, то вже торік — 930 тис. гривень. План цього року — 1 млн гривень.
Нагадаємо, З калуської компанії на користь держави стягнули понад два мільйони гривень