Співробітники музею «Калуська в’язниця» разом та КП «Пам’ять» та волонтерами провели дослідження криївки воїнів Української повстанської армії, що у селі Завій Калуського району.
У результаті попередніх пошукових робіт на поверхні криївки було виявлено гільзи ракетниці та набоїв, сплюснуті кулі, наконечник фугасного снаряду, його осколки, інформує представник «Калуської в’язниціі» Олег Відливаний, інформують “Вікна”.
На глибині було знайдено глиняну кераміку, залізну миску, частину металевої округлої пічки, фрагменти церковної атрибутики, чорнильниці та медичного інвентарю.
Поряд з криївкою відшукали розламаний повстанський казанок.
Сама ж криївка була підірвана, оскільки під метровою товщею глини виявлено подвійний шар рубероїду, яким вкривали дерев’яне перекриття, що перетворилось на вугілля, імовірно, від дуже високої температури, яка могла піднятись через вибух фугасу або відриву великої кількості вибухової речовини.
Вже завтра, 19 вересня, науковці та волонтери сподіваються відшукати всі предмети повстанців, законсервовані впродовж майже 70 років.
Всіх бажаючих взяти участь у розкопках криївки просять зголошуватися за телефонами: (095) 490-82-97, (097) 700-72-27, (066) 901-30-37.
Раніше йшлося, що у Чорному лісі відновлюють головний табір УПА.
Відновлення криївки – це перший крок до реконструкції головного табору УПА, детально описаного в спогадах Мельника Петра «Хмари», командира куреня «Дзвони» ТВ-22.
Варто зазначити, що цей табір побудовано під керівництвом Василя Андрусяка «Різуна» у грудні 1943 року, який функціонував понад чотири місяці – до 23 квітня 1944 року. Тут було сформовано та вишколено основні п’ять сотень УПА, які згодом реформовано в курені та вели активну боротьбу як з німецькими, так і з радянськими окупантами.