1 травня провели в Калуші 3D-сканування парафіяльного костелу святого Валентина, щоб науковці могли використати цей матеріал для дослідження та оцінки стану об’єкта.
Роботу зі сканування здійснили в рамках реалізації ґрантового проєкту ІФНТУНГ «Розвиток транскордонного співробітництва щодо популяризації об’єктів історичної і культурної спадщини на транскордонній території Румунії та України». Партнером виступало управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій обласної державної адміністрації, інформують “Вікна”.
Івано-Франківський національний технічний університет нафти й газу виграв грант на популяризацію об’єктів історичної спадщини ще в 2020 році, який планували завершити до серпня 2021 року, але через карантин проєкт продовжили до кінця року.
Загалом планується просування 50 історичних та історико-культурних об’єктів Івано-Франківської області, а також 50 — у Сучавському повіті. Крім сканування, планують створення рекламної продукції, відеороликів, віртуальних 3D-турів.
У рамках «Спільної Операційної Програми Румунія – Україна 2014-2020» Сучавський університет «Штефана чел Маре» (USV) (головний бенефіціар) та Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу (ІФНТУНГ) (партнер) з лютого 2020 року реалізовують проєкт «Розвиток транскордонного співробітництва щодо популяризації об’єктів історичної та культурної спадщини на транскордонній території Румунії й України».
Читайте також: У Франківську стартує сезон безкоштовних екскурсій (РОЗКЛАД)