На офіційному сайті Калуського міськрайонного суду оприлюднили інформацію про стан розгляду справ про адміністративну відповідальність за порушення правил щодо карантину.
У загальному до міськрайонного суду надійшло 16 протоколів, складених на фізичних осіб через порушення карантину. Справи про адміністративні правопорушення здебільшого стосуються представників сфери торгівлі та громадського харчування. Також вони складені на осіб, які перебували у громадському місці без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіратора або захисної маски, йдеться у повідомленні суду, інформують “Вікна”.
Станом на 27 квітня Калуський міськрайонний суд уже розглянув 5 справ. Дві справи об’єднали в одну, тож наразі у реєстрі судових рішень є чотири постанови суду.
Зокрема 8 квітня Калуський міськрайоний суд розглянув протокол, який поліція склала 23 березня, щодо роботи торгового павільйону на вул. Дзвонарська, де продавали промислові товари. Однак, як випливає з постанови, в протоколі не вказали, чи є особа, яка торгувала в павільйоні, підприємцем. Крім того, в матеріалах справи міститься пояснення свідків, тоді як у протоколі не зазначено про наявність будь-яких свідків правопорушення. Суд постановив матеріали справи повернути поліції для належного оформлення.
10 квітня суд виніс постанову за проколом, складеним на продавця закладу швидкого харчування «Бурітос» на площі Героїв. Жінка пояснила, що торгувала товаром на винос. Проте вона не мала засобів захисту й дезінфекції. Але це були перші дні карантину, на час розгляду справи судом заклад був зачинений і забезпечений засобами захисту й дезінфекції. Суд визнав особу винною, проте у зв’язку з малозначністю злочину, її звільнили від відповідальності і закрили провадження у справі. Суд обмежився усним зауваженням.
Також 10 квітня суд виніс постанову за протоколами на керівника магазину «PROSTOR» на вул. Б. Хмельницького. Оскільки було два протоколи, то суд об’єднав справи.
У протоколі від 19 березня йшлося про неприпинення роботи магазину, а 25 березня – про продаж промислових товарів: пакетів для сміття та серветок. Як випливає з постанови суду, керівник магазину вказала, що вони торгують засобами гігієни, виробами медичного призначення і харчовими продуктами. Окрім того, за зверненням мережі у Кабінеті міністрів пояснили, що магазин має право на реалізацію товарів торгового і побутового обслуговування, тобто на продаж товарів, які зазначені в протоколі про адміністративне правопорушення. Рішення суду — закрити провадження у зв’язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Аналогічне рішення суд прийняв і щодо продавця-консультанта магазину «Копійочка» на вул. Дзвонарська 13 квітня. Таи також продають засоби гігієни і не було надано доказів продажу інших товарів.
Таким чином, поки що у Калуші не штрафували за порушення правил карантину. Як відомо, мінімальний штраф становить 17 тис. гривень.
На розгляді суду знаходиться ще 11 справ про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення правил карантину.
Нагадаємо, за порушення карантину жителя Коломийщини оштрафували на 17 тисяч