В Івано-Франківську трапився конфлікт за участю бійця АТО Івана Чайковського та патрульною поліцією і її очільником Дмитром Міхальцем.
З цього приводу сьогодні, 9 вересня, відбулася прес-конференція, яка викликала чималий ажіотаж. Модератор, ветеран АТО Андрій Фармуга закликав усіх висловлюватись без емоцій та зазначив, що ця ситуація не вигідна нікому.
Дмитро Міхалець наголосив, що для того, аби заспокоїти громадянина, він взяв його за руку. Однак фізичної сили не застосовував. Крім того, він натякає, що синці Чайковський міг отримати деінде.
«Він звернувся аж через добу. Де він був увесь цей час – не відомо», – каже Міхалець.
«Я розриваюсь. Це мій побратим, якого я поважаю і керівник. якого також поважаю. Не плутайте грішне з праведним. Якщо мене хтось бере за руку, то він застосовує фізичну силу до мене», – сказав Сергій Янчук, працівник патрульної поліції та доброволець полку «Азов».
«Я привітався з Дмитром Міхальцем зранку за руку. А ось так, – відповів Іван Чайковський, демонструючи величезний синець на руці. – я не знаю, хто вітається».
Також атовець додав, що Міхалець взяв його за руку ззаду, проте після того, як він викручувався, то очільник поліції потягнув його і той впав. Керівник спілки АТО Прикарпаття Василь Андріїв сказав – якщо такі речі мали місце, то він повиненвибачитися і конфлікт буде вичерпаний. А якщо ні,то нехай справу з’ясовує слідство.
Проте Міхалець і командир батальйону наголосили, що Іван Чайковський на підлозі не був. Модератор прес-конфренції Андрій Фармуга також закликав Дмитра Міхальця вибачитися. «Я був готовий миритися одразу. Я не злопам’ятна людина. Я пройшов набагато гірше, ніж ці синці», – сказав Іван Чайковський.
«У цій ситуації я вжив адекватні заходи для припинення конфлікту. З людського боку я ставлюся з величезною повагою до бійців АТО. Мені не приємно, коли цим маніпулюють. Як людині мені прикро за таку ситуацію, яку я допустив як керівник. Але в моїй роботі подібних випадків надалі не буде. Ваша і наша участь у суспільстві важлива. адже ми маємо боротися за одну справу – наводити порядок. Я прийшов у поліцію, щоб наводити порядок і змінювати ставлення до поліції. Я живу роботою. Я пожертвував найціннішим – сім’єю. За своїх колег буду стояти горою. Моє завдання – надалі працювати і віддаватись роботі повною мірою», – аргументував Міхалець.
На думку Андрія Фармуги, причиною конфлікту стала емоційність з двох боків. Він запитав ще раз, чи готовий Дмитро Міхалець вибачитись і потиснути руку. «На моє глибоке переконання конфлікт вичерпається, коли кожен вибачиться і дасть крок назад. Ми можемо розійтися і кожна сторона буде мати свою правду», – зазначив він.
Тому він ще раз запитав Міхальця, чи готовий він вибачитися перед атовцем. «Потиснути руки ми готові. Мені прикро, що я як керівник допустив такий конфлікт. Але за собою вини я не відчуваю», – зазначив Міхалець.
Нагадаємо, у Франківську атовець та керівник поліції наполягають на своїх версіях конфлікту.