За повідомленням прес-служби Кіберполіції України, шахраї телефонують потенційній жертві, не обов’язково клієнту ПриватБанку, представляються працівниками служби безпеки “Ощадбанку” і з’ясовують, чи є у людини картковий рахунок ПриватБанку.
Якщо співрозмовник відповідає позитивно, то шахраї повідомляють, що ПриватБанк буде приєднаний до “Ощадбанку”, тому клієнту необхідно терміново здійснити переказ грошових коштів з картки “Привату” на нову, оформлену в “Ощаді”. Для цього у жертви просять номер банківської карти, CVV-код, пароль до інтернет-банкінгу та інші дані. Після цього відбувається перерахування коштів на рахунки, підконтрольні шахраям.
«Слід зазначити, що шахраї, використовуючи методи соціальної інженерії, вчиняють злочинні дії не тільки щодо клієнтів ПриватБанку, але і дізнавшись, що довірливий громадянин є клієнтом іншого банку, створюють аналогічну зазначеній вище ситуацію заволодіння коштами громадян», — наголошується в повідомленні Кіберполіції.
Інформацію про “крадіжку” баз даних банку поширюють шахраї, які прикриваються цими чутками, щоб змусити клієнтів “захиститися” шляхом передачі номерів карт і інших особистих даних. Про це повідомила Служба безпеки ПриватБанку з посиланням на дані Кіберполіції України.
“Вся інформація в базах даних банку надійно захищена, система захисту інформації виключає можливість її несанкціонованого копіювання або стороннього доступу, в тому числі працівниками банку. – йдеться в повідомленні ПриватБанку. – Ми звертаємо увагу наших клієнтів на зафіксовані випадки спроб шахрайського отримання особистих даних, і просимо бути уважними при отриманні подібних дзвінків від невстановлених осіб”.
Нагадаємо, Шлапак пообіцяв повернути всі гроші за порятунок ПриватБанку.