Кісткова пластика: що це, звідки береться кістка?

  • Нерідко людина, яка вирішує встановити зубний імплант чує від лікаря, що в неї недостатня щільність кісткової тканини й потрібно робити остеопластику. На перший погляд, навіть сама назва “кісткова пластика” виглядає чимось страшним, незрозумілим. Але цей процес вже доволі давно використовується стоматологами не тільки передових європейських клінік, а й українськими лікарями. Якщо більш детально розібрати таку процедуру, то стає все зрозуміло, як це робиться, звідки береться кістка для пластики.

    6523c41c827a6.webp

    Що таке кісткова пластика? Коли необхідно її робити?

    Зменшення об’єму кісткової тканини може розвинутися внаслідок захворювань ясен (пародонта), після втрати одного або декількох зубів, або як наслідок травм. Таке зменшення відбувається завдяки відсутності відповідного жувального тиску на щелепи.

    При запущеному стані може навіть спостерігатися змінення структури обличчя. Таке ми можемо спостерігати у старих людей, коли підборіддя максимально наближене до носа. Процедура кісткової пластики прибирає пустоти в щелепній кістці. Така операція веде до повного відновлення жувальних функцій та зміни зовнішності людини на краще. Також це допомагає встановлювати імпланти, будуючи фундамент для майбутніх штучних зубів. 

    Як це відбувається? Де береться матеріал для кістки?

    1. Людина сама є для себе донором. Кістну тканину можна взяти з місць, де раніше були зуби мудрості. Лікар використовує для цього спеціальні інструменти – скребки. Гострою частиною зіскрібають частину кістки. Але роблять це не “цілим куском”, як дехто може собі уявити, а отримують так звану “стружку”. Вона м’якої консистенції і їй можна надати потрібної форми. Це і буде майбутня основа. Плюс такого методу, що така кістка успішно приживається. Недоліком є болісність операції. 
    2. Використовувати штучний матеріал. Його отримують з кісток тварин, переважно корів. Матеріал проходить відповідну обробітку, щоб забезпечити біосумісність та стерильність. Можуть також застосовувати й синтезований матеріал, як гіпс, біоскло та інші.

    Наступним етапом буде процес приживлення костяного матеріалу. Займає цей процес кілька місяців. За цей час судини повинні прорости у новий матеріал. Це можна порівняти з переломом кістки, де так само поступово кістка відновлюється – розпочинається власний метаболізм.

    Кісткова пластика рекомендується стоматологом лише після ретельного обстеження, включно з 3D діагностикою. Варіанти для кісткового матеріалу пропонує лікар, і лише пацієнт робить остаточний вибір. Такого роду операції можуть проводити як стоматологи, так і хірурги. Але, головне, що позитивний ефект зостанеться назавжди. І пацієнту гарантоване хороше самопочуття та гарна посмішка. Звертайтеся за консультацією до профільних спеціалістів Bilobrov Clinic.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!