Щодня зловмисники створюють недостовірні посилання з метою отримання інформації про банківські реквізити та конфіденційну інформацію. Як тільки громадяни заповнюють дані, з їх електронних гаманців зникають кошти, які пройдисвіти знімають без труднощів. За такою схемою невідома наразі особа ошукала мешканця Івано-Франківської області.
Потерпілий через Інтернет продавав колеса до автомобіля. До нього зателефонував псевдопокупець, який виявив бажання придбати товар. Аферист надіслав посилання для здійснення оплати. Та щойно заявник ввів персональні дані, з його кредитного рахунку зникло майже 23 тисячі гривень. За допомогою чоловік звернувся до правоохоронців.
Проводяться оперативно-розшукові заходи аби встановити осіб причетних до протиправного вчинку. Відомості про подію слідчі внесли в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до частини 1 статті 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України.
Аби не потрапити на гачок аферистів, поліція рекомендує громадянам:
✔️купувати товари лише на перевірених сайтах;
✔️не переходити за сумнівними посиланнями, надісланими сторонніми;
✔️уважно перевіряти URL-адресу, адже один зайвий символ на адресній панелі може означати, що ви потрапили на фішинговий сайт;
✔️нікому не повідомляти дані карти, паролі та інші дані, що можуть використовуватися для підтвердження платежів.
Не варто відкривати посилання від незнайомих або малознайомих співрозмовників, проходити авторизацію на сторонніх сайтах, а також надавати платіжні дані. Саме таким чином на спеціально створених сайтах шахраї отримують доступ до ваших персональних даних.
Читайте також: Шахраї вимагають гроші в калушан від імені ЗСУ