Коломийська міська влада: рік за 25

  • У середу, 9 листопада, міський голова Коломиї Ігор Слюзар звітував перед громадою про діяльність виконавчих органів міської ради у 2016 році. Коломияни могли не тільки вислухати владу, але й поговорити з нею про наболіле. Найбільше мешканці запитували про дороги, спортивну школу і сміття.

    Послухати звіт мера прийшло чимало людей. Модератором заходу був заступник міського голови Володимир Бойцан. Для доповіді очільнику міста відвели 15 хвилин, а відтак люди могли ставити питання. Щоправда, не усно, а письмово – у залі для цього підготували столи з чистими аркушами й ручками.

    «Слава Ісусу Христу!», – розпочав промову Ігор Слюзар та представив присутнім свою команду, оскільки 42% керівників підрозділів та начальників управлінь цієї каденції є новими. Він запевнив, що ці молоді та амбітні люди готові здійснювати навіть нездійсненні завдання і за цей рік, попри помилки, які були зроблені, влада досягла результатів, яких не досягала за попередніх 25 років.

    Зокрема, мер відзначив збільшення бюджету міста, мовляв, люди почали платити податки. За рік середня зарплата в Коломиї зросла на тисячу гривень, і, за даними статистики, за 9 місяців ц. р. вона становить 3400 гривень. А найбільшим платником податків у Коломиї нині є 10-та окрема гірсько-штурмова бригада.

    Поганий знак

    Слюзар нагадав про те, що коли Верховна Рада скасувала пільги для пенсіонерів на проїзд у міському транспорті, це добряче схвилювало їх. Третина всіх звернень до міськради була пов’язана саме з цим. Тому коломийська влада почала шукати компроміс із перевізниками. Останні визначили вісім категорій пасажирів, яких вони погодилися перевозити безкоштовно. Зокрема, учасників АТО, членів сімей загиблих, чорнобильців, афганців, інвалідів І і ІІ групи тощо.

    Крім того, влада спільно з перевізниками втілила соціальний проект «Пенсіонер за половину ціни», згідно з яким вартість проїзду для пенсіонерів у міському транспорті складає 2 грн. Тим не менше, як констатує мер, соціальну напругу зняти не вдалося. Тому нещодавно міськрада прийняла рішення виплачувати раз на рік адресну допомогу пенсіонерам на проїзд у розмірі 240 грн. Це стосуватиметься тих пенсіонерів, які не працюють і мають менше 1400 грн. пенсії.

    Але найбільшим викликом початку його другої каденції Ігор Слюзар назвав субсидії, з яким, щоправда, управління соціального захисту впоралося. Міський голова повідомив, що разом з керівниками інших міст звертатиметься до уряду, щоб припинити субсидіями фінансувати клани, а у вигляді живих грошей передавати їх сім’ям, які потребують допомоги.

    «Поганий знак для Коломиї – бідних людей значно збільшилось, бо за одноразовими допомогами звернулися на 30% більше. Звертаються люди, які на межі виживання. Міська рада виділила їм більше мільйона гривень», – розповів пан Слюзар.

     15046234_1132081856869987_1333788356_n

    Було наше, стало ваше

    Заступника міського голови Богдан Федорука запитали, яка ситуація зі зняттям будинків з балансу міста. Він відповів, що кожного тижня знімаються, як мінімум, три будинки і це позитивна динаміка. «Коли люди створюють ОСББ, то починають слідкувати за своїм будинком, думати про свої проблеми. Бо наші житлові проблеми тепер стали їхніми. Це породить у місті порядок. Бо коли вони заплатять за послугу ту чи іншу суму, то зовсім по-іншому будуть ставитися до міського майна», – аргументував він.

    Та міський голова акцентував на тому, що реформа в житловому господарстві відбувається з багатьма проблемами. Все тому, що мешканці розривають угоди з комунальними підприємствами і не укладають нові. «Верховна Рада сказала, що їх треба укласти згідно з типовою угодою, яку має затвердити Кабмін. Але він ще її не затвердив. Там не вивезли сміття, а там ліфт стоїть…», – розповідав мер.

    Він також попередив, що цього тижня на ті ОСББ, які не мають угод на вивіз сміття, складуть адміністративні протоколи. Бо «по-людськи не доходить». «Вони розривають угоди на обслуговування ліфтів, а їхні мешканці йдуть до нас. При виборі голови ОСББ роблять велику помилку, призначають будь-кого, хто хоче, але не того, хто може», – додав мер.

    Відповідно до норми

    У Коломиї вже тривалий час точаться суперечки навколо реформи спортивних шкіл. Директор ДЮСШ №1 Василь Хмуляк вважає, що внаслідок таких «реформаторських» дій міської ради у Коломиї повністю зникне спорт. Нещодавно тренери ДЮСШ Єжов і Хмуляк перешкоджали роботі будівельників у спортивних залах.

  • Тому хоч керівництво міста у своєму звіті не згадувало про ДЮСШ, коломияни самі зачепили цю тему. Секретаря міськради Любомира Жупанського запитали, навіщо було створювати третю ДЮСШ і чи не краще було об’єднати дві в одну. Він відповів, що так не дозволило зробити Міністерство молоді і спорту, аргументувавши це тим, що в одній ДЮСШ може бути не більше восьми видів спорту.

    «Чи можемо сподіватися, що впродовж наступних років буде відкрита друга художня, третя музична і четверта спортивна школа?» – не вгавали коломияни.

    Заступник мера Володимир Бойцан повідомив, що згідно з нормативними розрахунками Мінмолоді і спорту, на 3 тис. дітей рекомендована одна спортшкола. Зараз у коломийських школах навчається близько 7 тис. дітей, а ще тисяча – дошкільнята. «Стосовно четвертої, то я не заперечую, цілком може бути. Якщо будуть сприятливі погодні умови, то чому б не відкрити спортивну школу із зимовими видами спорту?» – зазначив він.

    Також Бойцан пояснив, що на сьогодні у двох музичних школах займаються 690 дітей. Ще 150 дітей займаються у музичній студії. Тому поки що третьої музичної школи в місті не потрібно, але якщо така потреба буде, то влада шукатиме шляхи до її відкриття.

     14996359_1132081776869995_371156624_n

    Плюс чи мінус

    Цікавило коломиян і те, чи побудують у місті сміттєпереробний завод. Мер Коломиї висловив думку, що в Україні не вигідно будувати сміттєпереробні заводи, але разом з тим поінформував, що зустрічі з інвесторами все-таки проводяться. «Наша делегація їде у Варшаву, де буде зустрічатися з бізнесменами, які висунуть свої пропозиції щодо сміттєпереробки. 11 листопада з Хорватії приїжджає інвестор. Наступного тижня приїжджають делегації з Канади… Це три зустрічі тільки за один тиждень», – розповів він.

    Крім того, Слюзар зауважив, що у Верховній Раді лежить закон, згідно з яким з 1 січня 2018 р. несортоване сміття не можна захоронювати. А сортування сміття на контейнерних площадках – це дуже велике капіталовкладення. Тому коли розказують, що є від цього ефект – це брехня, переконаний мер. «Вигідно продати можна білий пластик. Все решта – мінус. Бо в смітниках папір і картон – вологі, їх ніхто не приймає. А за кілограм скла платять 8 копійок», –  аргументував свою позицію очільник Коломиї.

    Не все одразу

    Багато запитань до влади стосувалися ремонту доріг. Так, заступника міського голови Богдана Федоріва присутні попросили прокоментувати стан міжквартальних проїздів, зокрема біля супермаркету «Гостинний дім». Чиновник відповів, що там ситуація критична, адже вода стікає під будинки. «На Костомарова треба капітально робити міжквартальний проїзд. Щось підмастити, підклеїти і підштуркати там не вийде. Там треба нові бордюри, тротуари і дороги», – деталізував він.

    Питали мешканці і про ремонт вулиць Січових Стрільців, Моцарта, Хмельницького, Чайковського. Слюзар додав, що може цей список продовжувати. Він пригадав свою передвиборчу обіцянку – зробити міжквартальні проїзди, та наголосив, що виконає її, але зробити все й одразу неможливо.

    «Недоліків достатньо, багато вас промовчало, але повірте, що ми їх знаємо. Ми віримо у вас і просимо вірити у нас. Ми робимо тільки на користь громади. Нема злодіїв і злочинців у цій команді», – резюмував мер.

    Наталія КОЗАК

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!