Постійний біль у колінах і труднощі під час підйому сходами, ходьби чи вставання значно погіршують якість життя. Обмеження рухливості може бути спричинене різними проблемами, зокрема артрозом, артритом, травмами. Якщо консервативне лікування не дає результатів, то лікарі рекомендують операцію. Усунути хронічні болі й повернути рухливість допомагає протезування колінного суглоба, яке з використанням сучасного обладнання здійснюється у клініці «Оксфорд Медікал».
Показання для операції протезування
Заміна пошкоджених частин на штучні компоненти (ендопротез) проводиться за наявності чітких медичних показань. До основних належать такі:
- хронічні болі в колінах, які не зникають навіть у стані спокою;
- обмеження рухливості внаслідок деформування суглоба та руйнування хрящової тканини;
- патології на кшталт остеоартриту чи посттравматичного артрозу, які викликають незворотні зміни в структурі суглоба;
- внутрішньосуглобові переломи, розриви менісків та інші серйозні травми колін.
Ендопротезування застосовується тоді, коли терапія, ін’єкції та спеціальні вправи не здатні усунути біль чи покращити рухливість.
Основні етапи операції протезування колінного суглоба
Ендопротезування — складна високотехнологічна операція. Починається вона з анестезії — спінальної або загальної. Далі виконується розріз на поверхні коліна, щоб забезпечити доступ до хворої ділянки. Потім хірург видаляє пошкоджені частини та очищає поверхню кістки. Наступним етапом є встановлення та фіксація ендопротеза. Операція завершується перевіркою функціональності нового суглоба й закриттям операційної рани.
Далі починається реабілітація, під час якої потрібно уникати різких рухів та дозувати фізичні навантаження. Вставати з ліжка з використанням милиць можна на 3–4-й день. Для активації суглоба потрібно розробляти стегнові м’язи, згинати й розгинати коліно.
Протезування колінного суглоба застосовується виключно у випадках, коли інші методи не дають результатів. Операція забезпечує відновлення рухливості та повернення до активного життя.
реклама