Ігор Гаркот, який керував управлінням архітектури Івано-Франківська з 2006 по 2011 роки, недавно видав книгу «Архітектура Івано-Франківська (Станіславова) міжвоєнного періоду 1920-1930-х років». Він присвятив її дружині, дочці, внучці, зятю, батькам, бабусі, дідусеві, стрийні, стрийкові, тітці та вуйкові. Крім цього, книга присвячена викладачам Львівської Політехніки, учителям-діпромістівцям, друзям та колегам. Серед друзів та колег – екс-міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус та колишній його перші заступники Володимир Швадчак та Зіновій Фітель.
«Цим періодом історії я займаюся все своє життя, – розповів 58-річний Ігор Гаркот. – Десь щось фотографую, десь щось дістаю. Дуже люблю цей період, бо навчаюся у Львівській Політехніці у 1976-81 роках це все було ще досить свіжо. Відтак студенти того періоду часто вчилися саме на міжвоєнній архітектурі».
Книга починається із створення міста. Нагадаємо, що воно було створене, як місто-фортеця, у вигляді шестикутної зірки. Потім власник міста Анджей Потоцький вирішив будувати палац і відповідно зірка була трансформована вздовж збудованого палацу. Далі трохи історії міста, а потім – функціоналізм тодішньої архітектури.
«Багато вдалося віднайти рідкісних листівок, – розповідає про роботу над книгою Ігор Гаркот. – Що стосується планування, то багато допоміг керівник ОБТІ Василь Бегей, також багато я знайшов по архівах».
Книга продається у книгарнях «Академія» та «Лілея НВ», ціна – до 300 грн.
До речі, на цій книзі Ігор Гаркот обіцяє не зупинятися. Відтак сів уже писати наступну. Щоправда розповісти про що нова книга він не захотів.
Як писав раніше “Галицький кореспондент”, у Франківську Іван Бондарев презентував свою книжку “Легенди австрійського Станиславова”.