Росіяни прагнуть уникнути паніки.
Кремль своєю суперечливою реакцією на ситуацію в Курській області ризикує дискредитувати себе серед певних верств населення, відкидаючи значущість атаки, представляючи її лише як “провокацію”. Про це йдеться у звіті “Інституту вивчення війни” (ISW), передає УНН.
Як зазначають в Інституті, реакція Кремля на події на Курщині досі була суперечливою – російські офіційні особи намагаються знайти баланс між представленням подій як помітної української ескалації та недопущенням перебільшення їхніх потенційних наслідків і ризику викликати невдоволення всередині країни.
7 серпня президент Росії Володимир Путін зустрівся з членами російського уряду, звинувативши українські сили в “масштабній провокації” в Курській області та доручивши першому віцепрем’єру Денису Мантурову і регіональній владі координувати допомогу області.
Також цього дня Путін зустрівся з міністром оборони Андрієм Бєлоусовим, секретарем ради безпеки Сергієм Шойгу, директором ФСБ Олександром Бортніковим і начальником генерального штабу генералом армії Валерієм Герасимовим. Останній, як повідомляється, представив ситуацію в Курській області як переважно контрольовану, заявивши, що українські сили атакували з чисельністю близько тисячі осіб і що російські служби зупинили просування ЗСУ і завдали їм значних втрат, зазначає ISW.
Зі свого боку російське міністерство оборони відредагувало повідомлення від 6 серпня, видаливши з нього твердження про те, що атакуючі українські сили були лише диверсійно-розвідувальною групою, і що українські сили відступили, імовірно, щоб уникнути реакції у відповідь на явно неправдиві твердження про масштаби й тактику триваючого українського проникнення.
“Кремль, імовірно, прагне збалансувати свої повідомлення з двома суперечливими цілями: дискредитувати Україну на міжнародному рівні за проведення цієї атаки на російській території та уникнути розпалювання внутрішньої паніки з приводу масштабів, наслідків і можливих результатів української операції. Однак Кремль ризикує дискредитувати себе серед певних верств населення, схоже, відкидаючи значущість атаки, представляючи її лише як “провокацію”, – пишуть аналітики.
Читайте також: У міноборони РФ визнали просування ЗСУ у двох районах Курської області