Тягнуть за ногу, а перестає боліти плече. Бо в тілі все взаємопов’язано. І причину болю далеко не завжди треба шукати в ділянці його локалізації.
Саме так працює остеопатія. Йдеться про відносно нову в Україні методику, коли діагностують і лікують без будь-яких препаратів чи хірургічного втручання. Лише руками, базуючись на ґрунтовних знаннях анатомії. Від мануальної терапії ця методика відрізняється найперше м’яким підходом.
Франківка Анна Азарова – одна з небагатьох в області, хто практикує остеопатію. Довгий час вона розвивалася в маркетингу, мала власну справу і ніяк не була дотична до медицини. Аж поки вісім років тому не познайомилася з остеопатією. Спершу на собі. Але так зацікавилася, що почала просто проковтувати посібники з анатомії. Здобула освіту реабілітолога. Пройшла багато навчальних курсів: міжнародні семінари, міжсемінарські заняття, школи.
Батьком остеопатії вважають американського хірурга Тейлора Стілла, який заснував цей метод 130 років тому. В Україні цей напрямок з’явився недавно, тому наразі немає затвердженого Міністерством охорони здоров’я протоколу лікування остеопатом. А ось у США і багатьох європейських країнах остеопатію вивчають навіть у медичних університетах.
Згідно з цією методикою, здоров’я має кілька основ: безпосередньо тіло (м’язи, кістки, фасції), біохімія, вегетативна система і емоційний стан. Робота з тілом – це базовий рівень. Але також є і чутливі практики, які можуть працювати на більш глибинних рівнях і давати хорошу діагностику.
Анна розповідає, що остеопат руками перевіряє рухливість тіла і таким чином розпізнає порушення. Адже, як пояснює ця наука, більшість недуг – від надмірного напруження, яке сковує м’язи і суглоби. Сучасний світ такий швидкий, що людина звикає жити в стресі.
Кваліфікований остеопат знає, як правильно розслабити м’язи і збалансувати їх роботу. Основна суть остеопатії – забрати фізичну і психоемоційну напругу в тілі, а для цього треба вміти його слухати.
«Хороший остеопат повинен мати чутливі руки, – каже Анна. – І це не якийсь унікальний талант, чутливість можна розвинути».
Кожен орган, м’яз, процес у тілі має свій ритм, який можна відчути. Це щось на кшталт роботи сомельє, який уміє відрізнити вина за роками і локацією врожаю.
«Щоразу, коли проводжу бодай один сеанс, відчуваю, що недаремно день прожила, – усміхається Анна. – Недавно була жінка, яка після народження дитини мордувалася від болю в спині. Обходила багатьох неврологів, робила блокади – біль не зникав. Всього за один сеанс остеопатії виявилося, що під час пологів трохи змістився куприк. Коли попрацювали з ним, усе минулося. Ось завдяки таким історіям відчуваю, що йду своїм шляхом».
Наталя МОСТОВА