Якось сім років тому їй наснився особливий сон, який змінив усе її подальше життя. Уві сні Людмила почула голос, який розповів, що вона може намалювати картину для лікування мами. На той час у неї була глаукома, і навіть повноцінне медикаментозне лікування не допомагало, зір стрімко слабнув. Жінка увесь час з жахом думала про те, що мама може скоро зовсім осліпнути.
Уві сні прийшло розуміння: якщо мама навчиться медитувати із цим зображенням, то руйнування зорового нерва можна буде зупинити і навіть поліпшити зір. Наступного дня, коли Людмила прокинулася, то увесь час бачила зображення тієї маминої картини перед очима, і було просто непереборне бажання почати негайно малювати її. Ця картина і стала першою. А мамин зір справді покращився.
Франківка Людмила Хімейчук за освітою дерматовенеролог, працювала доценткою кафедри дерматології і венерології ІФНМУ, займалась науковою роботою. З самого дитинства вона дуже любила малювати, однак жодного разу так і не довелося навчатися образотворчому мистецтву. Проте відсутність базової освіти лише допомогла уникнути шаблонного підходу до творчості.
Так Людмила дізналася, що може малювати й інші картини для лікування і духовного розвитку. Одночасно з образами приходить і розуміння, для чого кожна з картин призначена. А називаються вони даяти. Це слово зі старослов’янської мови перекладається як «давати». Тобто вже в самій назві закодовано те їхнє сакральне значення як зображень ресурсного характеру.
«Подібного стилю і техніки я раніше не бачила в мистецтві, – каже Людмила. – Таку ж думку висловлюють і всі, хто бачив мої картини, зокрема художники і мистецтвознавці. Ці картини називаються даяти, але це не про стиль, а, швидше, про те, для чого вони створені, їхню функцію. Щодо техніки, я використовую різні методики. Вони досить складні, тому кожна картина малюється майже пів року. Мої картини – об’ємні. Фон наноситься звичайними акриловими фарбами за допомогою пензлів. Окремі ділянки можуть покриватися лаком. Також використовую контурні фарби і створюю випуклі точкові орнаменти дотсом. На деяких картинах є ділянки з нанесеним сусальним золотом для підсилення й акумулювання янської енергії. Квіти перед нанесенням кольору спочатку формую за допомогою об’ємних акрилових паст».
Людмила пояснює, що кожна з її картин має свою енергетику, якою може поділитися з тими, хто спробує медитацію чи навіть просто споглядання вибраного образу. Енергія даят допомагає гармонізації психологічного стану та покращенню фізичного стану, якщо проблеми, які турбують, викликані психосоматичними причинами. Допомагають вони також впоратися з депресивними станами. Є даяти, які призначені для медитації з метою духовного розвитку. Всі свої роботи Людмила публікує на сторінці у Фейсбуці, також ось-ось буде готовий персональний сайт.
«Вивчаючи остеопатію і прикладну кінезіологію, я познайомилася з багатьма людьми з особливими здібностями, які лікують за допомогою енергій, – продовжує жінка. – Вони бачать біополе людини та його взаємодію з довколишніми енергіями. Багатьом з них я показувала свої роботи, і вони дуже високо оцінили мої картини з точки зору їхнього лікувального впливу на людей».
Якщо є якась серйозна проблема зі здоров’ям, то, звичайно, потрібно звернутись до лікарів за консультацією і, можливо, пройти курс лікування, пояснює Людмила. А даяти через свій гармонізуючий вплив на психіку можуть суттєво покращити ефективність призначеного лікування. Це чимось нагадує те, як впливає на людей хороша класична музика. Є дослідження, що гармонійна музика, частіше за все, класика, сприяє швидшому розвитку немовлят та одужанню важких хворих. Музика, картини – це все фізика, вібрації, що гармонійно впливають на людину через її настрій.
Два роки тому Людмилі спало на думку: якщо зображення її картин нанести на тканину, то даяти, як і вишиванки, на хустинах чи одязі допомагатимуть людям, сприяючи емоційній стабільності, даватимуть сили і впевненість у собі, своєрідний захист. До речі, існує багато досліджень про шовк, які доводять його імуностимулюючі та антибактеріальні властивості. Протягом багатьох століть у Китаї, Японії жінки застосовували шовк для догляду за шкірою та волоссям. Шовк також має неординарні захисні властивості – не пропускає негативну енергетику.
Тоді Людмила вперше зробила кілька принтів на шовку у вигляді хусток. Спочатку для себе. Але багато друзів говорили, що теж хочуть мати такі хустки, і наштовхнули на думку створити колекцію із зображеннями даят. Так з’явилася ідея створити власний бренд – «DAYATA WAY». Так називається серія даят для духовного розвитку. Оскільки оригінали картин Людмила продавати не планує, то для тих, хто хоче придбати якесь зображення, пропонуються шовкові копії зображень на підрамнику.
До речі, з 14 по 20 вересня в «Бастіоні» будуть представлені оригінальні даяти і шовкові картини-копії.
Наталя МОСТОВА