Ще у дев’ятому класі Михайло Клюєв почав дивитися кінофільми не просто як глядач, а як критик. Навіть завів собі зошит, де записував переглянуті стрічки і виставляв їм оцінки. «Я не знав, як це правильно робити. Це ж була ще школа, я не мав ні знань, ні досвіду», – каже режисер.
Згодом Михайло закінчив Харківську державну академію культури за спеціальністю «Режисура телебачення». Після цього сім років працював телевізійником: перші чотири в Харкові на новинах і в музичній редакції, а в 2012 році переїхав у Київ. У столиці Михайло Клюєв влаштувався режисером монтажу на телеканал СТБ.
В Івано-Франківську вперше побував ще торік, коли почав зустрічатися із місцевою дівчиною. Потім остаточно перебрався в наше місто. Тут Клюєв знайшов собі нову роботу – став головним режисером на телеканалі «UА: Карпати», хоча більше працює як монтажер в інформаційній журналістиці.
Останні два роки життя у Києві Михайло писав сценарій фільму про чоловічу зраду. «Остаточної версії ще немає, він написаний як літературний твір, його ще потрібно адаптувати, переробити як сценарій», – каже Клюєв. Саме цим він і планує незабаром зайнятися, адже сценарій повинен мати певну форму. Скажімо, почуття і думки героїв слід викладати якомога стисліше: якщо в романі на це можна виділити пів сторінки, то в сценарії все варто вкласти в одне слово. І це складно, бо, як кажуть, все геніальне – просте, але не все просте – геніальне.
Михайло має вже декілька готових режисерських робіт. Наприклад, у 2012 році він зняв короткометражний фільм «Дівчина з думкою про вічність». Це історія про дівчину із Західної України, яка вирішила піти в монастир, і про хлопця-агностика із Сходу, який у неї закохується. Всі події відбуваються протягом одного вечора в Києві.
Наступний фільм «2+1» – про заробітчан. «Мене хвилює становище українців, які роз’їхалися світом, тому й захотів зняти про це фільм. Але не як про маленький фрагмент українського менталітету, а як про глобальне явище», – каже режисер.
Ідеї для сценаріїв Михайло бере із життя. Каже, що їх можна знайти всюди: і в трагедіях, і в радощах. «Саме режисер вміє творчо показувати те банальне, що ми бачимо навколо», – наголошує Клюєв.
Своїм новим фільмом про зраду митець хоче пояснити, чому люди не можуть побудувати нормальних, міцних стосунків. Планує незабаром податися на пітчинг та шукати продюсерів.
Людмила Оленюк