Майстриня рукоділля, 32-річна жителька с. Сваричів, що на Рожнятівщині, Олеся Рибчак в’яже ексклюзивні модні сумки. А в їх тон – ще й рукавички та інші аксесуари.
Жінка має робочі сторінки в соцмережах. І допомагає модним панянкам створити власний стиль, щоб бути особливими.
В’язанням сваричанка почала займатися сім років тому, коли пішла у декретну відпустку. Так, каже, було веселіше переживати найщасливіший період, коли під серцем носила синочка Матвійчика. Перші речі в’язала для подруг і сестри, а згодом зрозуміла, що на них є попит. З того часу й почала продавати свої речі. До декрету Олеся вела соціально активне життя, працювала на посаді головного спеціаліста в управлінні юстиції, адже за професією вона юрист.
“Кожен виріб – це 100% ручна робота, – розповідає жінка. – Машинну в’язку не використовую, в’яжу тільки гачком. Використовую матеріали найвищої якості. Перевагу надаю натуральній сировині – це, зокрема, джутовий шпагат, бавовняний шнур та трикотажна пряжа (якщо йдеться про виготовлення сумочок та корзин). Однак одним із найпопулярніших видів пряжі, окрім трикотажної, є поліпропіленовий шнур, який вирізняється своєю довговічністю, практичністю та зручністю в експлуатації”.
Cваричанка за весь період своєї творчої діяльності виготовила вже понад пів тисячі різних виробів: 250 сумочок і стільки ж шапок. Найчастіше замовляють сумочки круглої форми. Вони можуть бути трьох видів: mini, midi та maxi. Розміри уточнюються з клієнтом при замовленні. Mini – діаметром до 23 см, midi – 29 см. Maxi не має верхньої межі.
Всередині кожної сумочки – стильна підкладка, принт якої добирається індивідуально до кожної конкретної моделі. Закривається сумочка за допомогою або замочка, або магнітних кнопок (на вибір замовника). Майстриня каже, що великої популярності набуває поєднання декількох матеріалів: дерева, пряжі, металу. І саме на цьому етапі їй надзвичайно допомагають клієнтки, адже спільними зусиллями створюється новий проєкт – вишукана модель сумочки, яка ідеально доповнює гардероб її власниці.
“Сумка ручної роботи для кожної жінки є ексклюзивним аксесуаром, – зазначає Олеся. – В’язані речі ніколи не вийдуть з моди. Свої вироби я відправляла у США, Італію, Туреччину, Фінляндію та Польщу. Якщо говорити про шапочки, берети, шарфи та рукавички, то першість за виробами з плюшевої пряжі”.
Жінка розповіла, що найчастіше її вироби замовляють на подарунок. Однак останнім часом є багато замовлень і для особистого користування. Олеся зізналася, що вона й на майбутнє бачить велику перспективу розвитку в цьому напрямку.
Руки майстрині ніколи не залишаються без діла: рукодільниця весь час плете свої чергові шедеври. Адже для неї це не лише спосіб заробітку, а й улюблена справа. Сам процес в’язання Олеся порівнює з робою художника, адже з-під її гачка, наче з-під пензля майстра, з’являються дивовижні візерунки та орнаменти оригінальних речей.
Мар’яна ЛОКАТИР