Про участь у цьому конкурсі він мріяв ще в старших класах і готувався до нього аж кілька років. Але про те, що увійде до п’ятірки найкращих, навіть подумати не міг. Франківський студент другого курсу медуніверситету Остап Шийка посів четверте місце у Всесвітньому конкурсі з нейронаук.
Цей конкурс вважається досить престижним, тож відбір для участі в ньому дійсно ретельний. Участь брали представники з 44 країн. Традиційно найсильнішими вважаються учасники з Китаю та США. Хоча цього разу українські студенти «взяли» і друге, і четверте місця. Перше і третє – США і Австралія. «Україна цьогоріч показала клас усьому світові», – усміхається Остап.
Сам конкурс відбувався в режимі онлайн і англійською мовою. Спершу в учасників перевіряли знання теорії методом тестування, потім вони визначали діагнози пацієнтів за відеозаписами та історією хвороб. Також треба було описати анатомічні препарати. А в фіналі конкурсанти спілкувалися з найкращими науковцями світу. Остапові навіть вдалося подискутувати з професорами. І науковцям це дуже сподобалося. Студент каже, що виклався на свій максимум, а далі все вирішила доля.
Результат оголосили через кілька днів. На радощах Остап одразу вийшов надвір і довго-довго гуляв. Багато обмірковував про все на світі.
«Те, що я увійшов до п’ятірки найкращих, не робить мене якимось особливим, – вважає студент. – Я просто добряче підготувався. Це кожному під силу. Головне – бажання і натхнення».
До речі, на конкурс хлопець потрапив лише з другої спроби. Вперше пробував у десятому класі, але не пройшов всеукраїнський відбір. І це стало основним стимулом ще глибше поринути у вивчення нейрології. Адже він завжди мав багато амбіцій, сміливості і наполегливості.
Остап – з сім’ї медиків. Тато – травматолог, мама – окуліст, старший брат теж навчається в медуніверситеті. У майбутньому хлопець хоче стати реаніматологом. Хоча ця професія дуже складна і передбачає постійний стрес, але Остап каже, що любить бути там, де виклики, бо вони гартують характер. А ще хлопець обов’язково буде займатися і науковою діяльністю.
Остап каже, що кожній людині дуже б згодилося у житті знати бодай мінімум із нейронауки. Нейрологія пояснює, як ми можемо мислити, звідки береться страх, чому ми відчуваємо агресію і радість, як запобігти інфаркту, психозам, інсультам і ще багато-багато всього.
«Наш мозок неймовірно цікавий, – продовжує студент. – Пам’ять, сон, дихання, свідомість і підсвідомість, організм загалом – все це працює за певними законами, знання яких дозволяє зробити своє життя більш усвідомленим».
Наталя МОСТОВА