Роман Корпан працює із твердими побутовими відходами – відповідає за їх утилізацію, хоча вчився він на психолога. А от справою для душі стало заняття фотографією. Таке хобі допомагає чоловікові зберігати внутрішній спокій.
Роман пригадує, що в дитинстві, десь у віці шести-семи років, він ходив на фотогурток. Це тривало недовго, можливо, якихось два місяці. «Я вже не пам’ятаю, коли і чому перестав його відвідувати. Може, почалось літо і я поїхав у село, чи у сім’ї щось сталось. Я не знаю. У мене залишився лише спогад, що я там був», – каже фотограф та додає, що чітко пригадує, як вся група користувалась одним фотоапаратом, а потім проявляла плівку.
«Оскільки я психолог, то зрозумів, що у мені посилився гештальтик», – зізнається Корпан. Гештальт – це те, що колись у нього з’явилось, але не завершилось, а обірвалось на певному етапі. Давнє захоплення почало давати про себе знати.
У 2014 році Роман, переглядаючи сайт «OLX», звернув увагу на фотоапарат. У той момент він зрозумів, що хоче фотографувати. Тому, не вагаючись, його купив. Правда, зізнається, що поняття тоді не мав, чи нормальний був той фотоапарат. Десь півроку він знімав дерева, квіточки, листочки і все, що потрапляло на очі. А потім просто закинув фотоапарат на декілька років у шухляду.
Усе змінилось у 2018 році – після дзвінка друга, який запропонував поїхати на рибалку. Тоді Роман відмовився, але його вразили слова товариша. Мова йшла про те, що наскільки б друг не був заклопотаним, на рибалці він думає тільки про неї – і все. «Він так гарно описав! Це ніби був його окремий світ. Я подумав, що також таке хочу», – каже Корпан. Саме тоді він і згадав про захоплення фотографією. І знову до нього повернувся, щоб більше не полишати.
Коли Роман Корпан вирішив придбати собі новий фотоапарат і об’єктив до нього, виявилось, що у давнього знайомого є те, що потрібно. «За 15 років ми з ним говорили про все на світі, але не про фото», – сміється чоловік. Знайшовши ще один спільний інтерес, друзі стали навчатися разом та ділитись ідеями. Згодом вони створили собі сторінки в соціальних мережах і почали розкручувати їх. Корпану в цьому дуже допомогли знання з психології. «Тепер виходить, що я зі своєї офіційної роботи прибігаю додому і займаюся улюбленим хобі», – зауважив фотоаматор.
Роман Корпан каже, що фотографія його захоплює, бо весь час дозволяє створювати щось прекрасне. Та найбільше його цікавить реакція людей, яких він знімає. Каже, що любить їх приємно дивувати і вигадувати їм щось цікаве.
Людмила ОЛЕНЮК