Купити подарунки і підтримати ветеранів: у Франківську стартував ярмарок ветеранських бізнесів

  • Сьогодні, 21 грудня, в Івано-Франківську в міському парку Шевченка розпочався ярмарок ветеранських бізнесів, який триватиме два дні.

    Тут можна купити унікальні подарунки, скуштувати смачні страви і підтримати ветеранів, пише “Галицький кореспондент”.

    Художник-кераміст, гончар Віталій Владковський показує свої керамічні вироби – посуд, виконаний у різноманітних техніках. Після повернення з війни у 2023 Віталій ще певний час проходив реабілітацію, а тоді захотів відновити роботу своєї майстерні, яку закрив з початком повномасштабного вторгнення. Всі вироби виготовляє самотужки. Сміється, що вранці йому найліпше працюється під рок-музику, а ввечері – під джаз. Також Віталій постійно проводить майстер-класи з гончарства для ветеранів і поранених бійців у реабілітаційних центрах та лікарнях. Каже, заняття творчістю зцілюють хлопців.

    Своїми смаколиками частує ресторан кримсько-татарської кухні «Курултай». У меню: плов з бараниною, суп шурпа з бараниною, автентичні чебуреки, хумус – нутовий паштет, узвар на родзинках, куразі, інжирі і чорносливі. Заклад відкрив цьогоріч ветеран, підприємець з Одеси Іван Артюшков. Він запалився кримськотатарською культурою під час контрнаступу, коли брали південний напрямок. Каже, тоді відбулася сильне переосмислення цінностей, важливості культури і традицій. «Всі люблять часто повторювати:

    «Крим – наш», – говорить Іван. – Але самих слів замало. Своїм рестораном хочу, аби українці могли краще осягнути кримськотатарську культуру».

    Символом кримсько-татарської культури стала навіть сама назва закладу. Адже «Курултай» означає історичне зібрання, де об`єднувалися лідери й мудреці, щоб ухвалювати важливі рішення. Хоча сенс тут значно глибший, як пояснює Іван. Йдеться про зібрання, коли кримські татари, які були розкидані світом, знову воззʼєдналися.

  • Майстерня «Artнація» пропонує шеврони, шопери, дерев’яні сувеніри, підставки під телефон, брелоки, органайзери, ключниці тощо. Це справа родини маріупольців, які релокували свій бізнес після повномасштабного вторгнення. Марія Гльоза продовжує справу батька, який зараз боронить Україну. Він виграв грант від Українського ветеранського фонду, гроші з якого пішли на перезапуск виробництва. Чоловік Марії отримав кульове поранення, на заводі Ілліча його прооперували медики, а тоді чоловік потрапив у полон. Через кілька місяців його обміняли. Зараз продовжує службу в Івано-Франківську. До речі, саме в ці дні батька Марії відпустили зі служби, тож він також на ярмарку.

    Ще один ветеранський бізнес Einstein презентує різноманітні сувеніри і подарунки: оригінальні чашки, головоломки, гаджети, годинники, картини по номерах, гаманці, ключниці, кумедні шкарпетки, настільні ігри, посуд з веселим принтом і багато іншого. Цей бізнес – мрія франківського подружжя Неборів. У 2022 році чоловік поліг на фронті, але дружина знайшла в собі сили самотужки втілити їхню мрію.

    Читайте також: «Коляда на Майзлях» в Івано-Франківську об’єднає 55 колективів країни

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!