Накладені Вашингтоном, Брюсселем і Лондоном санкції назвали «односторонніми, безпідставними і прикладом економічного примусу» та «юрисдикції довгої руки» (коли національне законодавство застосовується стосовно іншої країни – ред.).
Китай вважає санкції США, ЄС і Великої Британії проти його компаній, накладені за їх співпрацю з Росією, економічним примусом, що підриває міжнародні економічні й торговельні правила, та застерігає про наслідки для двосторонніх відносин. Про це заявив речник міністерства торгівлі КНР у відповідь на запроваджені трьома країнами обмеження, передає Укрінформ.
За його словами, останні обмеження встановлені без дозволу Ради Безпеки ООН. Це не відповідає міжнародному законодавству та підриває міжнародні економічні й торговельні правила та порядок.
Пекін вважає, що такі санкції лише завдають шкоди безпеці та стабільності глобальних промислових ланок і ланцюжків постачання.
Речник зазначив, що включення китайських компаній до санкційних списків негативно вплине на двосторонні відносини КНР зі Сполученими Штатами, Європейським Союзом і Великою Британією. Та застеріг, що Китай «вживатиме необхідних заходів для захисту законних прав та інтересів китайських підприємств».
До теми: Пекін тисне на Україну через китайські компанії, які є в переліку спонсорів війни