Війна між Ізраїлем та ХАМАС дає головним геополітичним суперникам США Китаю та Росії можливість заручитися підтримкою в усьому світі.
Вони цим дозволяють двом країнам викликати хвилю симпатії до палестинців і позиціонувати себе як борців за гуманітарні цінності і мир.
Про це пише 8 листопада The Wall Street Journal, передає УНН.
Росія та Китай, як вказують, відмовилися критикувати ХАМАС за атаку на південь Ізраїлю 7 жовтня. А також вони дистанціювались від Ізраїлю, нагадує Wall Street Journal.
“Дистанціювавшись від Ізраїлю, Росія та Китай з тих пір зосередилися на тому, щоб представити війну як частину глобальної боротьби за владу проти США. Причому Ізраїль зведений лише до регіонального пішака Вашингтона”, – пише видання.
Якщо риторика Китаю була більш стриманою, бо Сі Цзіньпін уникав публічних коментарів щодо Близького Сходу після початку палестино-ізраїльської війни, то кремлівський очільник, чиї сили зрівняли з землею кілька українських міст, сказав у зверненні минулого тижня, що у нього “стискаються кулаки” і “виступають сльози на очах”, коли він спостерігає за ізраїльськими бомбардуваннями Гази, пише видання.
Росія та Китай наразі не мають можливостей або бажання активно втручатися в Близький Схід.
“Росія, піддана санкціям Заходу та глобальній критиці за вторгнення в Україну, ще більше прагне змінити наратив і подолати власну ізоляцію”, – вказує видання.
Також видання зауважує, що “для Путіна, який раніше цінував нейтралітет Ізраїлю та відмову приєднатися до західних санкцій щодо України, нові заморозки з Ізраїлем можна пояснити частково зміною демографічної ситуації в Росії”. Як зауважується, приблизно чверть населення Росії зараз вважається мусульманами. Ця частка продовжує зростати через високу народжуваність у мусульманських регіонах і масову міграцію з Центральної Азії.
Читайте також: Макрон приїхав у Казахстан – РФ бідкається, що Захід відбирає у неї друзів