Легенда про ФІфу

  • Було собі у світі одне братство, могутнє та заможне завдяки рукам «спонсорським», і називали вони себе гордо ФіфА, натомість народ все більше схилявся до іменування їх ФІфою. Це все тому, що керувала ця організація заняттям славним, яким увесь світ захоплювався, – футболом. Вона влаштовувала між країнами величні турніри, щоб гравців силою поміряти й людей повеселити. Була серед них і наймасштабніша подія – Чемпіонат світовий. Пов’язувалася з нею традиція давня, за якою таємним голосуванням обирали державу, де мало це дійство відбуватися. Саме із цього жеребкування стартували історичні події, через які й стали ФіфА ФІфою називати.

    Розпочалося це у далекому 2010 році, коли за головування у братстві містера Блаттера країною, якій надавались повноваження для проведення Чемпіонату світового, стала Росія. Тоді українцям байдуже було до цього, а дехто, можливо, й зрадів, бо буде можливість побувати на великій події футбольній. А все тому, що на той момент ніхто навіть у страшному сні не міг уявити, якими жахливими подіями наповниться наша країна буквально через декілька років. Непомітна людському оку агресія від сусіда «доброго» переросла у відверту масштабну атаку із десятками тисяч невинних жертв. Світ «закликав це припинити» і час від часу «висловлював занепокоєння». Здавалося, ці вислови «крилаті» посадові особи та «ЗМІшники» просто завчили й повторюють для годиться, хоча це ж просто слова безсилі, а діями є щось на кшталт санкцій «лютих», котрі, зрештою, теж не діяли.

    У цей же час десь там, у серці організації ФіфА спалахує скандал, а новим президентом величають Інфантіно. До нього звертаються із проханням скасувати проведення в Росії турніру футбольного на тлі останніх подій. Але ж негоже так, адже «спорт поза політикою», та й підготовка у повному розпалі, тому все за старим сценарієм – всі їдуть на Чемпіонат світовий 2018 року в РФ. Що ж, можливо, нехай краще витратять мільярди доларів на спорт, ніж на зброю, а те, що, наприклад, світова спільнота знову вирішить, що «ЗМІшники» перебільшують і Росія не така вже й страшна, бо тоді її б не удостоїли можливості проводити наймасштабнішу подію футбольну, то це «нічого».

    І турнір таки відбувся. Усі команди взяли в ньому участь, адже ніхто не захотів наражатися на ризик штрафів від ФіфА. Футбольний фанатизм у серцях вболівальницьких теж переміг над роздумами про порядність країни-господаря, й вони попрямували за своїми кумирами. У результаті цей мундіаль виявився гідним РФ у плані скандалів і неодноразово брався історію переписувати, розпочавши, напевно, із найшокуючої поразки на груповому етапі збірної команди Німеччини – чемпіона колишнього, що здобула це звання 2014 року в Бразилії.  Напевно, таки негоже німцям на «землі російській» перемагати, дивно, як тільки цю тему місцеві «акули пера» не вихопили, а, можливо, й використали, та не це важливо у нашій історії.

    «Біда» для ФіфА трапилася тоді, коли її ніхто не чекав. З «гордістю» вийшла збірна команди Росії у чвертьфінал Чемпіонату світового, вигравши лотерею в іспанських тореадорів. Та ось трапилися на шляху їхньому хорвати спритні, бійці приховані. Не розгубилися росіяни й все ту ж тактику використали, до «диво-пенальтів» дотягнули. Але не врахували вони особливості однієї на іменування Данієль Субашич – воротаря величного, якому не страшні 11-метрові. Силою його вмінь, а також влучності ударів гравців збірна команди Хорватії отримала перемогу й квиток до півфіналу, де вона сенсаційно обійшла збірну команди Англії та вперше в історії футбольній зіграла у фіналі Чемпіонату світового, де гідно виборола срібло.

    Але зовсім не ці події завдали найбільшого удару по РФ і ФіфА. Не так засмутив їх програш команди-господаря, як послання після матчу футболістів збірної команди Хорватії, у якому Домагой Віда звертається до українського народу зі словами «Слава Україні!», а Огнєн Вукоєвич присвячує перемогу футбольному клубу «Динамо» й Україні. Як грім серед ясного неба було це для російських «акул», але не могли вони самі нічого вдіяти, тому «сказали» ФіфА вирішувати, що з цим робити, адже ж спорт «поза політикою». І таки встановило братство «істину», як вчинити треба, й покарало «порушників» грошима, відстороненням та найголовнішими для РФ публічними вибаченнями. Та попри все, про «Слава Україні» на Чемпіонаті світовому почуло дуже багато люду, і стали вони масово підтримувати футболістів. Натомість ФіфА почали називати в народі ФІфою через те, що братство «знає все» про свободу слова і про спорт «поза політикою».

     

    Розпочалося це у далекому 2010 році, коли за головування у братстві містера Блаттера, країною, якій надавались повноваження для проведення Чемпіонату світового, стала Росія. Тоді українцям байдуже було до цього, а дехто, можливо, й зрадів, бо буде можливість побувати на великій події футбольній. А все тому, що на той момент ніхто навіть у страшному сні не міг уявити, якими жахливими подіями наповниться наша країна, буквально через декілька років. Непомітна людському оку агресія від сусіда «доброго», переросла у відверту, масштабну атаку із десятками тисяч невинних жертв. Світ «закликав це припинити» і час від часу «висловлював занепокоєння». Здавалося ці вислови «крилаті» посадові особи та «ЗМІшники» просто завчили й повторюють для годиться, хоча це ж просто слова безсилі, а діями є щось на кшталт санкцій «лютих», котрі зрештою теж не діяли.

  • У цей же час, десь там у серці організації ФіфА спалахує скандал, а новим президентом величають Інфантіно. До нього звертаються із проханням скасувати проведення в Росії турніру футбольного на тлі останніх подій. Але ж не гоже так, адже «спорт поза політикою» та й підготовка у повному розпалі, тому все за старим сценарієм – всі їдуть на Чемпіонат світовий 2018 року в РФ. Що ж, можливо нехай краще витратять мільярди доларів на спорт, ніж на зброю, а те, що, наприклад, світова спільнота знову вирішить, що «ЗМІшники» перебільшують і Росія не така вже й страшна, бо тоді її б не удостоїли можливості проводити наймасштабнішу подію футбольну, то це «нічого».

    І турнір таки відбувся. Усі команди взяли в ньому участь, адже ніхто не захотів піддаватися ризику штрафів від ФіфА. Футбольний фанатизм у серцях вболівальницьких теж переміг над роздумами про порядність країни-господаря, й вони попрямували за своїми кумирами. У результаті цей мундіаль виявився гідним РФ у плані скандалів і неодноразово брався історію переписувати, розпочавши, напевно, із найшокуючої поразки на груповому етапі збірної команди Німеччини – чемпіона колишнього, що здобула це звання 2014 року в Бразилії.  Напевно, таки не гоже німцям на «землі російській» перемагати, дивно як тільки цю тему місцеві «акули пера» не вихопили, а, можливо, й використали, та не це важливо у нашій історії.

    «Біда» для ФіфА трапилася тоді, коли її ніхто не чекав. З «гордістю» вийшла збірна команди Росії у чвертьфінал Чемпіонату світового, вигравши лотерею у іспанських тореадорів. Та ось, трапилися на шляху їхньому хорвати спритні, бійці приховані. Не розгубилися росіяни й все ту ж тактику використали, до «диво-пенальтів» дотягнули. Але не врахували вони особливості однієї, на іменування Данієль Субашич – воротаря величного, якому не страшні 11-ти метрові. Силою його вмінь, а також влучності ударів гравців, збірна команди Хорватії отримала перемогу й квиток до півфіналу, де вона сенсаційно обійшла збірну команди Англії та вперше в історії футбольній зіграла у фіналі Чемпіонату світового, де гідно виборола срібло.

    Але зовсім не ці події завдали найбільшого удару по РФ і ФіфА. Не так засмутив їх програш команди-господаря, як послання після матчу футболістів збірної команди Хорватії, у якому Домагой Віда звертається до українського народу зі словами «Слава Україні!», а Огнєн Вукоєвич присвячує перемогу футбольному клубу «Динамо» й Україні. Як грім серед ясного неба було це для російських «акул», але не могли вони самі нічого вдіяти, тому «сказали» ФіфА вирішувати, що з цим робити, адже ж спорт «поза політикою». І таки встановило братство «істину», як вчинити треба, й покарало «порушників» грошима, відстороненням та найголовнішими для РФ публічними вибаченнями. Та попри все, про «Слава Україні» на Чемпіонаті світовому почуло дуже багато люду і стали вони масово підтримувати футболістів. Натомість ФіфА почали називати в народі ФІфою, через те, що братство «знає все» про свободу слова і про спорт «поза політикою».

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!