Геморой є одним з найбільш поширених захворювань у проктології, до якого схильні як чоловіки, так і жінки. Своєчасне лікування дозволяє повністю позбутися цієї неприємної хвороби, що завдає людині болю, фізичного та морального дискомфорту.
На жаль, люди, які вже підозрюють наявність у себе цієї хвороби, тягнуть зі зверненням до лікаря-проктолога через страх перед тривалим і болючим лікуванням. Однак сучасна медицина пропонує безліч інноваційних методів оперативного лікування геморою, що відрізняються малою травматичністю, можливістю проведення лікування часто в амбулаторних умовах та високою ефективністю на I-III стадіях захворювання. Якщо не тягнути до останньої – IV стадії, вилікувати геморой можна досить швидко та безболісно.
Фото ЛДЦ «Мед-Атлант»
Малоінвазивні методи лікування геморою в клініці «Мед-Атлант»
Лікувально-діагностичний центр «Мед-Атлант» пропонує декілька малотравматичних методів лікування геморою в Івано-Франківську, про кожен з яких слід розповісти докладніше.
Латексне лігування, або лікування латексними кільцями
Цей метод лікування геморою передбачає щільне перетягування ніжки гемороїдального вузла, через яку проходять кровоносні судини, спеціальною лігатурою – кільцями з латексу діаметром 1 мм у нерозтягнутому стані. Кільце одягається за допомогою спеціального пристосування – вакуумного лігатора. Він втягує в себе гемороїдальний вузол, оголюючи його ніжку та фіксує на ній туге кільце. Це призводить до припинення кровопостачання у запаленому сплетінні, внаслідок чого відбувається стійке ушкодження його тканин (ішемія). Вузол відмирає через 2-4 дні після процедури та відторгається організмом разом з кільцем.
Основні переваги латексного лігування:
- абсолютна безболісність та відсутність необхідності в анестезії, оскільки в зоні проведення процедури немає больових рецепторів;
- малотравматичність, завдяки відсутності розрізів та проколів тканин, що знижує до мінімуму ризик інфікування;
- безкровність процедури та швидке загоєння;
- можливість застосування методу для пацієнтів, які мають протипоказання до радикального хірургічного втручання.
Процедура встановлення кільця триває 15-20 хвилин, після чого пацієнт може йти додому.
Лікування латексними кільцями показано при внутрішньому геморої з великими вузлами, що мають хорошу рухливість.
Протипоказанням до застосування латексного легування є:
- гострий тромбоз гемороїдальних вузлів;
- парапроктит;
- анальні тріщини;
- проблеми зі згортанням крові;
- невиліковні інфекції;
- загострення хронічних захворювань.
Радіохвильове видалення геморою
Радіохвильова хірургія – прогресивний, високоефективний та малотравматичний метод лікування геморою, що передбачає видалення гемороїдальних вузлів радіохвильовим ножем. Радіохвилями високої частоти (3,8-4,0 МГц), прицільно спрямованими тонким променем у зону патології, безконтактним способом розсікають м’які тканини гемороїдального вузла. При цьому виділяється тепло, під дією якого відбувається випаровування клітин та коагуляція крові в місці проведення операції. Кровоносні судини «запаюються», а рана затягується плівкою.
Фото ЛДЦ «Мед-Атлант»
До переваг радіохвильового лікування геморою можна віднести:
- швидке та кардинальне позбавлення від патології всього за 15-30 хвилин;
- можливість проведення операції як на першій стадії, при невеликих розмірах гемороїдальних вузлів, так і на третій стадії, при великих вузлах, що випадають;
- відсутність крововтрати, швів та шрамів;
- безболісність;
- мінімальний ризик інфікування рани та виникнення запалень у післяопераційний період;
- відсутність потреби у госпіталізації після операції.
Лікування геморою радіохвильовим методом протипоказане за наявності:
- вагітності;
- злоякісних новоутворень у періанальній ділянці або товстій кишці;
- епілепсії та інших тяжких розладів психіки;
- хвороби крові та кровотворних органів;
- невиліковних інфекцій у зоні проведення операції.
Видалення гемороїдальних вузлів за допомогою радіохвильового ножа не проводиться за наявності у пацієнта кардіостимулятора.
Завдяки відсутності швів, фізичного контакту з хірургічним інструментом та впливу на здорові тканини, відновлення після радіохвильового видалення геморою відбувається максимально швидко.
Лікування геморою лазером
Видалення гемороїдальних вузлів за допомогою лазера застосовується при лікуванні зовнішнього та внутрішнього геморою I-III стадії. У ЛДЦ «Мед-Атлант» для цього застосовується діодний лазер виробництва Biolitec (Німеччина), а для безпеки пацієнта використовують одноразові світлодіоди.
Суть методу полягає у спрямованій дії лазерного випромінювання на запалені артеріально-венозні сплетення. В результаті термічного впливу відбувається вапоризація (випарювання) гемороїдальних вузлів та коагуляція тканини у зоні втручання. Регулюючи інтенсивність випромінювання, хірург-проктолог може змінювати глибину впливу на тканини.
Лікування геморою лазером проводиться в під внутрішньовенним наркозом в умовах стаціонару. За один сеанс можна видалити кілька гемороїдальних вузлів, а процедура триває близько 30 хв.
Використання лазера для видалення геморою є одним з найбільш ефективних методів, що мають безліч переваг, серед яких можна назвати:
- малоінвазивність та відсутність кровотеч, позаяк процедура проводиться без розрізів;
- відсутність рубців та ризику рецидиву на місці віддаленого вузла;
- можливість повернутися до своїх справ практично одразу, з невеликими обмеженнями щодо фізичної активності та підняття ваги понад 3 кг;
- короткий та лояльний період реабілітації.
Протипоказанням до застосування лазерного методу лікування геморою є:
- гострий парапроктит;
- наявність анальної тріщини;
- масивний тромбоз гемороїдальних сплетень.
Всі перераховані методи лікування геморою добре переносяться пацієнтами, не займають багато часу, безпечні та безболісні. Вони широко застосовуються в медичній практиці ЛДЦ «Мед-Атлант».