Ліплять сирні коники й допомагають ЗСУ: на Франківщині стартував другий етап благодійного фестивалю “Смак з Косова”

  • Другий день благодійного фестивалю “Смак з Косова” стартував у селі Шепіт на Івано-Франківщині. 

    Як розповів “Суспільному” голова Косівської громади Юрій Плосконос, відвідувачі заходу мають можливість ознайомитися з місцевими народними промислами та гастрономічною спадщиною Гуцульщини.

    Під час фестивалю тривають благодійні виставки-продажі виробів місцевих ремісників та ремісниць, які займаються вишивкою, мосяжництвом, писанкарством, різьбою по дереву та бондарством. 

    Фестиваль "Смак з Косова"
     
    “Це такий яскравий елемент, який виявився невідомим навіть для тих, хто живе недалеко від Косівщини. Мало хто про нього знав. Багато людей ознайомилися з цим ремеслом під час першого дня фестивалю. І дуже для багатьох сирний коник став відкриттям і приємною несподіванкою”, — розповідає Юрій Плосконос.

    Під час фестивалю всі охочі можуть взяти участь в майстер-класах із виготовлення сирного коника, які проводять місцеві майстрині.

    Сирні коники 1
     

    “Будь-хто може взяти й зробити сирну іграшку своїми руками. В Шепоті в нас — понад 30 майстринь, які цим займаються. І зараз стоїть питання про внесення цього виду мистецтва в список нематеріальної спадщини України. Тому ми й працюємо, щоб привернути більше уваги. Косівщина — регіон, який розташований обабіч великих шляхів. У нас немає залізниці, в нас немає великого бізнесу, в нас дуже мало середнього бізнесу. Тому ми мусимо працювати над розвитком туризму”, — каже Юрій Плосконос.

    Зі слів голови Косівської громади, впродовж заходу збиратимуть гроші для бійців 10 окремої гірсько-штурмової бригади “Едельвейс”. Під час збору, який тривав у перший день фестивалю, 7 липня, військовослужбовцям передали 57 985 тис. грн.

  • “Два дні ми збирали на 10 бригаду. У нас дуже багато бійців з Косівської громади якраз воюють в лавах цієї бригади, тому насамперед стараємося їм допомагати”, — говорить Юрій Плосконос.

    Читайте також: Жителі високогірного села на Косівщині заробляють на виготовленні сирних коників

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!