Війна-стихія.
Як відновитися з точки абсолютного падіння? Чи можливо пережити війну звичайній цивільній людині, у селі якої велися бойові дії? Коли починається справжній патріотизм?
Відповідь на ці запитання, які так резонують із сучасністю, можна шукати не тільки у сучасній пресі чи літературі, а … друкованому слові столітньої давності. Досвід одного села як свідчення про історію краю – це збірка одного з найсильніших новелістів Марка Черемшини «Село вигибає». Перший український адвокат Делятина і Снятина, громадський діяч, знаний письменник. Найпопулярнішою його книгою стала друга збірка, що описує події Першої світової війни. Писав він цю книгу у доволі незвичайний спосіб: у рідному селі Кобаки Косівського району у стодолі на сіні, і його дружина Наталія згадує: стояла на сторожі, щоби ніхто не сполохнув той його стан. Найстрашніший портрет з натури – новели на воєнну тематику – Марко Черемшина писав, дивлячись війні просто у очі.
1 лютого у Снятинському літературно-меморіальному музеї Марка Черемшини відбудеться літературно-мистецька презентація «Шрами війни», що стосуватиметься відразу двох сучасних трактувань новелістики Марка Черемшини періоду Першої світової:
– презентація спільного проекту з телекомпанією “Снятин” – “Наш Черемшина” (12 уривків з новел, озвучені носієм діалекту порубіжної зони). Продюсер проекту Сергій Гуленко;
– презентація фотовиставки Євгенії Решки “Війна” (за мотивами збірки Марка Черемшини “Село вигибає”. Образи втілили Наталія Кірєєва та Іванна Стеф`юк, автори ідеї – Петро Кірєєв та Іванна Стеф`юк, візажист Ірина Вовк.
– обговорення-рефлексія “Шрами війни” з переглядом документальних кадрів перебігу Першої світової війни в Галичині.
Час проведення: 1 лютого, 13.30.
Місце проведення: Снятинський літературно-меморіальний музей Марка Черемшини.
Організатори: наш музей та ГО “Платформа покутської культури “Черемшина”.
Вхід вільний
Запрошуються представники ЗМІ та всі зацікавлені, вхід – вільний.