Теплові станції “ДТЕК Західенерго” в першому кварталі 2017 року спожили 173 тис. тонн вугілля, видобутого “Волиньвугілля” та “Львіввугілля”, що склало 74% від загального обсягу реалізації цих державних об’єднань, повідомило ІА Інтерфакс-Україна.
Як повідомили в енергохолдингу ДТЕК ресурсу «Енергореформи» у вівторок, за підсумками 2016 року його частка в структурі продажів вугільних підприємств Львівсько-Волинського басейну склала 66% (667 тис. тонн), в 2015-му – 49% (486 тис. тонн).
“У період проходження осінньо-зимового максимуму” ДТЕК Західенерго “викуповував все вільне вугілля шахт Львівсько-Волинського басейну”, – відзначили в холдингу. У компанії уточнили, що ДТЕК готовий був купувати і більше, однак у зв’язку з відсутністю достатньої пропозиції з боку держоб’єднань компанія змушена була компенсувати дефіцит вугілля за рахунок імпортних поставок з Польщі.
Цю інформацію підтвердив директор ДП “Львіввугілля” Андрій Дяченко. «Впродовж всього осінньо-зимового періоду у нас забирали усе вугілля, яке ми видобували. У відсотках сказати не можу, оскільки збут йде не напряму, а через “Дерржвуглепостач”, але знаю, що практично все вугілля йшло на Бурштинську та Добротвірську ТЕС ДТЕК “Західенерго”. Вони декларували, що могли б закуповувати і більші обсяги, якби дозволяли обсяги видобутку.
Звичайно, є ризик, що у літні місяці обсяги закупівлі можуть зменшитись, але сподіваємось, що цього не станеться, адже влітку йде накопичення вугілля на складах станцій. Але можу запевнити, що, станом на 17 травня, проблем зі збутом вугілля у нас немає». Коментуючи підготовку до літнього піку енергоспоживання, в прес-службі ДТЕК відповіли, що закупівля українського вугілля залишається пріоритетом для ТЕС компанії.
“В першу чергу це стосується” ДТЕК Західенерго”, чиї електростанції працюють на газовому вугіллі, що добувається у Львівській, Волинській та Дніпропетровській областях”, – уточнили в компанії. У той же час до переведення антрацитових блоків ТЕС “ДТЕК Дніпроенерго” на марку “Г” холдинг буде змушений імпортувати близько 1 млн тонн антрациту з ПАР, і перші поставки цієї продукції очікуються в червні, уточнили в ДТЕК. У компанії також додали, що введена урядом у лютому цього року надзвичайна ситуація в енергетиці, котра щомісяця подовжується, призвела до зниження обсягу відпуску електроенергії ТЕС, що зменшило потребу у вугіллі для генеруючих компаній. У квітні поставки вугілля з західноукраїнських шахт на склади ТЕС “ДТЕК Західенерго” склали 45 тис. тонн, що все одно вище за показник аналогічного періоду минулого року – 35 тис. тонн.