Люди гинуть за метал, або Чому обирати арматуру треба правильно

  • Механічна міцність, довговічність, простота та швидкість монтажу забезпечують широке використання арматури для будівництва будинків, доріг, виробництва огорож, теплиць, навісів. 

    Види арматури

    Сталеві дроти, прути різного діаметру, вилиті в результаті гарячого і холодного вальцювання називають арматурою. Одним з її найбільших постачальників на ринку України є КТ – Сталь

    Все про арматуру. КТ-Сталь
     

    Вироби діаметром не більше 8 мм отримують шляхом протягування холодного гарячекатаного прутка через фільєри (отвори). Так виготовляють холоднотягнуту арматуру – залізні прути. Сталевий матеріал діаметром понад 8 мм прокатують в гарячому стані, піддають обробці (витягують), термічно зміцнюють – нагрівають до температури понад 850 – 900 ℃ і швидко охолоджують (загартовують).

    Арматуру також розрізняють, а споживач обирає за профілем самого прута. Розрізняють арматурну сталь гладку і періодичного профілю – з рівномірними виступами на зовнішній поверхні (інколи виступи можуть бути поздовжні).

    За механічними властивостями арматурну сталь поділяють на класи відповідно до вимог Держстандарту. Чим вищий клас – міцніша арматура. 

    Обираємо арматуру правильно

    Арматурна сталь з гладкою поверхнею, малого діаметра не підійде для використання у залізобетонних конструкціях. Чому? Через низьке зчеплення. А це одна з найважливіших характеристик залізобетону, оскільки визначає його міцність, тріщиностійкість, а значить – довговічність. 

  • А от прути з виступами (арматура періодичного профілю), високих класів ідеально підійдуть для залізобетонних конструкцій – перекриттів, основ під підлоги, стяжок. Обов’язково потрібно враховувати навантаження, яке буде витримувати конструкція. 

    Купуючи арматуру, звертайте увагу на пошкодження прута – сколи, масляні плями, товстий шар іржі. 

    Як зберігати арматуру

    Насамперед арматурну сталь потрібно зберігати так, щоб мінімізувати корозію та запобігти руйнуванню матеріалу. Якщо планується тривале зберігання профілю, то прути необхідно розмістити на висоту не менше 1 метра. Уникнути утворення іржі, накипів допоможе змащення арматури цементним розчином. Різного діаметру, класу, довжини деталі потрібно розкласти окремо – це дозволить зекономити час. Якщо маєте великий вибір продукції – позначіть торці прутів різними кольорами. 

    Надійна ділова репутація – один з основних принципів роботи металобази у м. Харків, завдяки чому вони користуються довірою замовників.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!