«Люди в чорному: Інтернешнл»

  • Режисер: Ф. Гері Грей

    У ролях: Тесса Томпсон, Кріс Хемсворт, Ребекка Фергюсон, Ліам Нісон, Емма Томпсон

    Агент Ем (Тесса Томпсон) – проста дівчина, якій в далекому дитинстві після контакту з інопланетянином забули стерти пам’ять співробітники «Людей в чорному». Все життя вона присвятила тому, щоб знайти цю таємничу організацію: здавала всі іспити на відмінно і пошепки вмовляла співробітників всіляких ЦРУ і ФБР провести її до «тих самих». Над нею, природно, тільки сміялися. Але волею випадку, а також завдяки кмітливості і технічним умінням вона все ж потрапляє в американський офіс «ЛВЧ»: після короткого іспиту її з охотою приймають і відправляють на завдання в Лондон, де вона разом з красенем-агентом на ім’я Ейч (Кріс Хемсворт) повинна знайти «крота» в рядах організації.

    Франшиза «Людей в чорному» – відома, майже культова, але не надто касова, що завжди існувала уривками і великими проміжками, – в наш непростий час була приречена на оновлення. Як не крути, Уїллу Сміту вже 51 рік, його напарник Томмі Лі Джонс на ладан дихав ще в третій частині, де його спритно «омолодили» особою Джоша Броліна, та й сама тема інопланетних міграцій в епоху відкритих кордонів і трампівських стін вимагає певного переосмислення. У якийсь момент у студійних кулуарах навіть дозріла божевільна і, звичайно, абсолютно геніальна ідея: відправити в надра «Людей в чорному» Шмідта і Дженка з «Мачо і ботана», схрестити несумісне в чадному пориві всепоглинаючого постмодерну. Що ж, не зрослося: від колишніх хвацьких ідей залишився лише безпечний спін-оф, він же софт-ребут, він же «Люди в чорному: Інтернешнл».

    Відроджувати франшизу відправили дуже милий дует – Кріса Хемсворта і Тессу Томпсон, саркастичних екшен-героїв. Пробивний гік, який потрапляє в організацію тільки завдяки невгамовній цікавості, – це герой свого часу, яким в кінці дев’яностих був нігіліст Агент Кей. Вони взагалі дуже цікаво римуються (білим, судячи з усього, віршем): Ем отримує роботу, тому що їй це до смерті цікаво, а Кей отримав роботу, тому що йому не було цікаво нічого. За нігілізм тепер віддувається кумедний харизматик Кріс Хемсворт, який грає Кріса Хемсворта – безглуздого мачо і гедоніста, Агента Ейч, який більше схожий на місцевого Агента Арчера (у них навіть відносини з начальством такі самі). Його дует із Томпсон не так контрастний, як комплементарний: їхній зв’язок, мабуть, навіть занадто затишний для людей, які начебто щойно познайомилися. Але це і не надто важливо до тих пір, поки це смішно, а з цим у «Інтернешнл» особливих проблем немає. Гумор фільму рясний і дотепний – образливі промахи здійснює тільки дивний інопланетний сайдкік, нав’язливий блазень, який одночасно замінює черв’яків з другої частини і Гріффіна з третьої.

    «Інтернешнл» – захоплива кунсткамера, виставка народних досягнень у сфері дивного і смішного. Це атракціонна поїздка за світовими красотами і вселенськими чудесами, в якій історія залишається десь далеко на другому плані: тут немає колоритного зла, як у минулих фільмах, а головний сюжетний твіст прочитується ще до вступних титрів. Йому, правда, трохи не вистачає того своєрідного космічного макабра, що завжди був у Баррі Зонненфельда: Ф. Гері Грей, звичайно, намагається його наслідувати, але раз у раз проглядається нудний глянець типового ремісника. Та, незважаючи на це, нові «Люди в чорному» виглядають веселіше за більшість сучасних блокбастерів: принаймні їх не знімали в постійній напівтемряві епілептичними великими планами.

    Ще більше, ніж в інших частинах, «Інтернешнл» віддається невблаганному запалу першовідкривача і тій космічній магії, якій не перестає дивуватися героїня Томпсон (навіть дві Томпсон – Тесса і Емма). І забуває про все інше: його вселенській інтризі точно не завадило б трохи інтриги сюжетної, а з усіх сценарних колізій тут цікава лише одна деталь, пов’язана з нейролінгвістикою для найменших. Фільм занадто покладається на свою безпечну подушку спін-оф, історії спочатку ніби сторонньої, дріб’язкової і необов’язкової. Його дія схожа на ефект від нейтралізатора з арсеналу «ЛВЧ»: яскравий спалах, після якого згадати щось конкретне абсолютно неможливо.

    ФЕЛІНСЬКИЙ

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!