Максим Ткаченко: “Ми  хочемо показати зразок  співпраці обласної влади із законодавчою”

  • До війни тяжко звикнути. Втім адаптуватися до деяких речей українці таки мусять. Щоб переселенці сам на сам не залишалися із проблемами, у парламенті створили міжфракційне об’єднання «ВПО України». 

    У суботу, 12 серпня, співголова цього об’єднання, народний депутат України від «Слуги народу» Максим Ткаченко відвідає Івано-Франківськ. Більше про «ВПО України» читайте у розмові з ним.

    — Максиме, коли й за чиєю ініціативою було створене   міжфракційне об’єднання «ВПО України»?

    МФО було створене у лютому 2023 року. Ініціатива була моя і моїх колег-депутатів Сергія Козиря й Руслана Горбенка. Вони такі ж переселенці, як я: Сергій виїхав з Донецька, а Руслан – з  Луганська у 2014 році. Ми входимо до  фракції «Слуга народу» в парламенті, і це була наша пропозиція.  

    — Яку мету ви ставили перед собою, створюючи це об’єднання?

     По-перше, ми прагнули привернути увагу парламентаріїв до проблем ВПО.   По-друге, потрібно було сформувати  загальнодержавний  координаційний майданчик для захисту прав внутрішньо переміщених осіб. До створення МФО  існували  робочі групи, міжвідомчі наради, але  загальнодержавного штабу з проблем ВПО за рік війни так і не виникло. Вже на першому засіданні ми ухвалили відповідне рішення. З квітня під головуванням пані Верещук почав працювати цей штаб, куди нас запросили  як співзасновників. Ми бачимо, як активізувалась робота у різних міністерствах завдяки цьому штабу. Хочу подякувати за це пані Верещук і всій команді Міністерства реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

    Наразі до складу МФО входить 27  народних депутатів України майже з усіх комітетів ВРУ. Досвід, якого вони набули під час  роботи в парламенті, і досвід, накопичений  до початку їх політичної діяльності, ми використовуємо в роботі  з переселенцями.

     — Чи змінилися потреби ВПО за останні півтора роки?

     Звісно. Ми повинні ставитися  до багатьох переселенців  як до місцевих жителів.  Значна частина цих людей залишиться в областях, куди вони переїхали, назавжди. Тому зараз ми забезпечуємо  не лише побутову чи юридичну підтримку постраждалих, а намагаємося створити умови, щоб люди реалізували свої потенційні можливості, щоб вони взяли участь у  розвиткові тих регіонів, у яких тепер проживають.

     — Максиме, ви очолюєте громадську організацію «ВПО України». Хаби цього  об’єднання відкрилися вже у 20 містах нашої держави. Щодня переселенцям надають юридичну, психологічну, гуманітарну допомогу, сприяють творчому розвиткові дітей, працевлаштуванню дорослих. Робота ГО «ВПО України» дійсно змінює життя людей. Нещодавно Ви відвідали Всеукраїнський Пункт Об’єднання в Полтаві. Попереду – візит до Івано-Франківська. Що ви плануєте там зробити?

     В Івано-Франківську відбудеться розширена виїзна сесія міжфракційного депутатського об’єднання. Ми  хочемо показати зразок  співпраці обласної влади із законодавчою, з нами як парламентарями.

     — Ви задоволені роботою МФО?

    Ми дійсно сколихнули й підштовхнули всіх у державі вирішувати проблеми  внутрішньо переміщених осіб. Допомога людям надавалася й раніше, але, коли ми створювали це МФО, ми розуміли, що люди потребують більшої підтримки. І мені здається, що нам це вдалося.   

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!