Літо настало, а куди поїхати в межах Івано-Франківщини – не знаєте? До вашої уваги дев’ять мальовничих місць Прикарпаття.
Шешори
Чому сюди? – Однозначно через водоспади. Тут розташований Великий та Малий Гук, останній просто у центрі села Шешори. Якщо пройти 250 метрів вниз за течією річки, то можна натрапити на водоспад Великий Гук заввишки у 5 метрів. Трохи далі від Срібних водоспадів б’є джерело цілющих мінеральних вод, тому якщо бажаєте омолодитися, то вам сюди.
Розташування: село Шешори у Косівському районі.
Неподалік від Івано-Франківська відкрили нову відпочинкову зону, яка одразу ж стала популярною серед жителів міста. Це і є Вовчинецькі гори. Тут можна фотографуватися, відпочивати, проводити різноманітні заходи, та й просто спостерігати красу рідного міста. А у сонячний день звідси досить чітко видно Карпати – зокрема, Ґорґани.
Розташування: Івано-Франківська ТГ, біля села Вовчинець.
Галицький національний природний парк
Площа земель парку – майже 15 тисяч гектарів. На території парку виявлено 45 видів рослин і 37 видів тварин, що є представниками Червоної книги України. У найцікавіші куточки парку прокладені туристичні маршрути та еколого-пізнавальні стежки.
Розташування: село Крилос, Галицький район
Тисовий заповідник
Площа становить 208 га, з яких 70 гектарів займають тисові дерева. Серед ялицево-букових лісів охороняється одна з найбільших в Україні та Європі природна ділянка, де зростає тис ягідний. Його дерева сягають 10-12 м заввишки. Окрім цього, у заказнику трапляються й інші види рослин, занесені до Червоної книги України: білоцвіт весняний, лілія лісова, крокус Гейфеля тощо.
Розташування: На захід від села Княждвора Коломийського району, на правому березі річки Прут.
Писаний камінь
Це комплекс мальовничих скель висотою від двох метрів до двадцяти, який містить наскельні зображення, найдавніші з яких відносять до часів Київської Русі. Природа Писаного Каменя здавна приваблювала до цього місця численних відвідувачів.
Розташування: с. Буковець, Верховинський район
Тут проводять міжнародні змагання зі скелелазіння. На скелях прокладено понад сто маршрутів різного рівня складності. Саме тут можна спробувати себе у ролі скелелаза. Якщо хочеться екстремальних вражень – вам сюди!
Розташування: Біля с. Бубнище Болехівської міської ради
Манявський водоспад
Висота падіння води – 18 м. Русло річки нижче водоспаду утворює кам’яний каньйон. У місці падіння води утворилося невелике озерце.
Навколо водоспаду – ялицево-букові ліси, тому дихається тут легко, з насолодою.
Розташування: с. Манява, Богородчанський район
Бухтівецький водоспад
Це однокаскадний водоспад заввишки близько 8 м. Сам потік «набирає» розгін з вузького коритоподібного жолоба, з якого вода до підніжжя скелі падає двома струменями. З цього місця потік тече вузькою долиною, довкола якої стоять високі прямовисні скелі.
Розташування: Біля с. Букове Надвірнянського району
Дністровський каньйон
Каньйон є своєрідним геологічним музеєм, де в первозданності зібрані геологічні, ботанічні, гідрологічні пам’ятки природи. Вони формують неповторні ландшафти. Особливо вражають круті скелясті береги з унікальними гротами та водоспадами. Лісисті і трав’яні схили є домівкою для сотень видів тварин і птахів.
Тут створені сприятливі умови для парапланеризму та дельтапланеризму, які є не тільки окремими видами спорту, а ще й прекрасним активним відпочинком для місцевих жителів та гостей Прикарпаття.
Розташування: Тлумацький та Городенківський райони
Юлія ВАРЧУК