В Івано-Франківську в Музеї мистецтв Прикарпаття відбулося відкриття ювілейної виставки Володимира Мулика. Пропоновані до огляду твори в кількості 39 картин охоплюють творчі напрацювання з 1990 року і до сьогодення.
“Малював все життя від народження. В мене в дитинстві було дуже великим здивуванням, коли я довідався, що не всі люди вміють малювати», – каже Володимир Мулик.
Як поділився у свій ювілей Володимир, малює тому, що не може не малювати. А почав писати картини ще у 1989 році. Щоб когось спонукати до якоїсь думки своєю творчістю – такої мети перед собою не ставить. Щодо ідей, то вони виникають в голові, потім просто переносяться на полотно.
Про творчість Володимира Мулика висловився Орест Заборський, знавець і дослідник творчості місцевих художників:
«Заслуга художника в тому, що він закидає нам оці свої роботи, як рибак вудочку. І ми дивимося, коли попадаємо на цю вудочку. І в його роботах це є».
«Не треба слухати художників, коли вони говорять про своє мистецтво. Тому що вони не люблять, коли їх заганяють в якийсь концептуалізм, реалізм та інше. А насправді – це реально концептуальний живопис. І дуже добрий концептуальний живопис. Взагалі все мистецтво поділяється на те, яке намагається комусь сподобатись і на те, яке художник просто його робить. От Мулик – це справжнє мистецтво», – висловився Володимир Єшкілєв.
Довідково: Володимир Мулик є важливою постаттю івано-франківського середовища, безпосередньо дотичною до формування культурного явища, відомого під назвою “Станіславський феномен”.
Є автором книги поезій “Блюзи Месопотамії” та трьох прозових збірок – “Інакший”, “Коли зникає Місяць” та “With A Little Help From Bob Dylan”.
Живе та працює в Івано-Франківську.