Сьогодні, 26 січня, в Івано-Франківську пройшла зустріч першої гендерної медіа-кав’ярні. На зустрічі представники преси та громадські активісти обговорили питання гендерної тематики.
“Коли у прес-клубі ми починали про це говорити, то розмовляли про такі речі, як фемінізм, і тоді ми майже нічого про це не знали. Я бачу, що пройшло десять років, але ситуація не дуже змінилася”, – розповідає журналістка Наталя Голомідова.
Богдана Стельмах, координаторка Волинського прес-клубу, керівниця проекту «Гендерний простір сучасної журналістики: від теорії до практики», зауважила, що вона щиро рада присутності на зустрічі і чоловіків, адже чомусь вважається, що гендерні питання – це проблема жінок.
Богдана також зазначила, що дуже хоче почути думки журналістів, адже у рамках проекту планується випуск посібника про гендерну чутливість для журналістів.
У рамках такого моніторингу журналістських матеріалів за лютий та серпень 2017 року проаналізували понад 180 матеріалів з 22 областей України. Зокрема, звертали увагу на те, як часто жінки стають героїнями журналістських матеріалів, чи звертаються до жінок-експерток та де найбільше вживають фемінітиви.
В Івано-Франківську гендерна чутливість є десь у третині матеріалів, близько 30% – це середній показник серед областей України.
Оксана Ярош зазначила, що великих коливань немає, адже найвищий показник – 37% у Харківської області.
“Великою перевагою для міста також є те, що ваш мер дружній до фемінітивів, бо більше таких дружніх мерів немає”, – зазначає Оксана Ярош.
У політиці до жінок-експерток звертаються доволі рідко – близько 15%, в той час, як в освіті та науці цей відсоток значно вищий – близько 70%.