Для нормальної роботи сонячної станції та використання енергії, яку вона генерує, потрібно встановити інвертор. Цей пристрій перетворює постійну напругу, що надходить від фотоелектричного модуля, на змінну з показником 220 В. Саме така потрібна техніці й приладам освітлення для функціонування.
Існує декілька варіантів використання електростанції, зокрема вона може виступати основним або додатковим джерелом енергії. В останньому випадку обладнання зазвичай під’єднують до централізованої мережі. Це зручно тоді, коли хочеться підключити «Зелений тариф», щоб додатково заробляти. Для такої мети купують мережевий перетворювач у комплекті з кронштейнами та роз’ємами.
Як він працює
Пристрій є обов’язковим для встановлення в будь-якому випадку, але його важливо правильно обрати. Мережеві інвертори, представлені тут https://solar-tech.com.ua/ua/inverters%20and%20charge%20controllers/inverters/network-inverters/, варто купувати для будинків і дачних котеджів, де є стабільне енергопостачання. Їх рекомендують використовувати тоді, коли хочеться мати додатковий дохід за «Зеленим тарифом», тобто продавати надлишки накопиченої енергії.
Це чудова можливість зекономити на оплаті квитанцій із комунальних платежів. Мережеві інвертори називають також grid-tie або синхронними перетворювачами, адже вони синхронізують струм і вихідну напругу зі стаціонарною мережею. Можливості підключення акумуляторної батареї в цьому випадку немає, як і використання за відсутності централізованого електропостачання.
Існує два типи мережевих інверторів. Перші працюють тоді, коли хочеться витрачати менше електрики методом вироблення частини власної та водночас отримувати додатковий дохід за «Зеленим тарифом». У такому разі, якщо показники менше, ніж ті, що виробляють модулі, надлишки надходять до зовнішньої мережі. Є моделі з резервуванням, де вони накопичуються в акумуляторах, тоді ними можна буде користуватися пізніше.
Процес підключення: що потрібно зробити
Ті, хто бажають підключити сонячну електростанцію та цікавиться нею, знають, наскільки важливо правильно під’єднати інвертор. Від цього залежить ефективність роботи всього обладнання загалом. Кабель для передачі постійного струму має бути не дуже довгим, бажано якомога коротшим, але з мінімальним перерізом. Якщо ж сонячні модулі знаходяться далеко від користувача, електрокабель доведеться наростити методом подовження.
Кабель між інвертором і панеллю не може бути довшим ніж 3 метри – це важливе правило, якого варто завжди дотримуватись. За свідченням фахівців, пристрій краще встановити прямо поруч із батареєю. Під час установки дуже багато уваги приділяють процесу приєднання проводів. Якщо щільність буде мала, є вірогідність появи іскор та виникнення пожежі. Тому краще звернутись до професіоналів – саме такими є працівники компанії Solar-Tech.
Як правильно обрати
Спочатку потрібно визначитись із параметрами сонячної електростанції та метою, з якою її планують використовувати. У деяких випадках мережевого інвертора буде недостатньо (наприклад, якщо часто відсутнє централізоване електропостачання або його немає взагалі). Проте він стане оптимальним вибором для тих, у кого вдома є дизельний або бензиновий генератор, чи в тому разі, якщо мережа завжди присутня й стабільна.
Перш ніж придбати цей тип інвертора, потрібно звернути увагу на такі критерії:
- показники вхідної напруги та форма сигналу на виході;
- номінальна й пікова потужності пристрою;
- коефіцієнт корисної дії – у сучасних моделях він дорівнює 90% і більше;
- наявність системи охолодження – важлива, щоб уникнути перегрівання;
- споживання енергії в режимі очікування, тобто тоді, коли господарі не користуються технікою (має бути мінімальним).
Наразі актуальні інвертори, у яких передбачений захист від аварій та негативних факторів, наприклад різкого заниження чи перевищення напруги, перевантаження, короткого замикання тощо. Має значення й робочий температурний режим. Загалом характеристики пристрою мають відповідати параметрам сонячної системи.